Çevirilerle İlgili Bir Durum

Başlatan ScaryMan, 14 Kasım 2009 - 10:15:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ScaryMan

Geçen gün başıma geldi bu olay. Buraya bildirmek istedim acaba yapılacak bir şey var mıdır bu konuda öğrenmek istedim.

Launchpad'te çevirilerine dahil olduğum bir programın Türkçe çevirisinde bir bölüm Türk bir üye tarafından silinmiş. Yapmış olduğum çeviriler listesine göz gezdirirken tesadüfen gördüm bunu. İnsanlar neden böyle bir şey yapar anlamış değilim ama kendisine uygun bir üslupla Launchpad üzerinden mesaj attım. Durumun tekrar etmesi halinde yapılacak bir bildirim, rapor imkanı var mıdır?

canosayan

Alıntı yapılan: ScaryMan - 14 Kasım 2009 - 10:15:24
Geçen gün başıma geldi bu olay. Buraya bildirmek istedim acaba yapılacak bir şey var mıdır bu konuda öğrenmek istedim.

Launchpad'te çevirilerine dahil olduğum bir programın Türkçe çevirisinde bir bölüm Türk bir üye tarafından silinmiş. Yapmış olduğum çeviriler listesine göz gezdirirken tesadüfen gördüm bunu. İnsanlar neden böyle bir şey yapar anlamış değilim ama kendisine uygun bir üslupla Launchpad üzerinden mesaj attım. Durumun tekrar etmesi halinde yapılacak bir bildirim, rapor imkanı var mıdır?
belki ilgili kısmın daha güncel bir paketi çıkmıştır? gerçi bu silme nedeni mi bilmiyorum?
Chmod bizim işimiz.

ScaryMan

Hayır kontrol ettim henüz son yaptığımız çeviri "senkronize" edilmemiş. O bölümde, bir üye yapılan çeviriyi silmiş ve "New translation" kısmında İngilizce ilk hali duruyor, altında silen üyenin adı var. Çevirmen listesine düşmek için mi yapmış -eğer öyle bir şey oluyorsa tabii- yoksa amaçsız bir saldırı mı anlayamadım.

xwes

Halla halla. Her silebiliyor mu ku oyle? Hani degiştirmek tamam da herkesin silememesi lazim degil mi?

ScaryMan

"New Suggestion" diye yeni öneri getirip boş bırakırsan ve kaydet dersen sıfırlanıyor sanırım.

canosayan

Alıntı yapılan: ScaryMan - 14 Kasım 2009 - 11:28:53
"New Suggestion" diye yeni öneri getirip boş bırakırsan ve kaydet dersen sıfırlanıyor sanırım.
launchpad de bug mı var? nereye bildiricez?
Chmod bizim işimiz.

ironic

Tam emin olmamakla beraber , çevirileri .po dosyasından yapıp, sunucuya  yükleyince silinmiş olabilir.

ScaryMan

Alıntı yapılan: canosayan - 14 Kasım 2009 - 14:04:41
Alıntı yapılan: ScaryMan - 14 Kasım 2009 - 11:28:53
launchpad de bug mı var? nereye bildiricez?
Programı geliştiren kişiye mesaj attım, yetkililere bildireceğini söyledi.

foma

Şimdi e-postamı kontrol ettim de sanırım bu yanlışlığı yapan benim :)
Aslında ne yaptığımı da bilmiyorum. @ScaryMan bahsettiğin paket gwallpapers mi? Dün gece biraz launcpad'i karştırdım. po dosyasını falan indirmek için bir yerlere tıkladım. Sonra e-posta geldi launchpad'den. Ben de sandım po dosyasının linkini yolladılar. Çünkü linkin içinde "po" falan geçiyordu. Ona tıkladım, indirdim. İnen po uzantılı bir dosyaydı ama çeviri ile ilgili bir şey yoktu. Ne yapayım şimdi ben, elimden bir şey gelir mi?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

ScaryMan

:) Yanlışı yapanın bizden biri olması iyi. Başkası olsa ara da bul. :) Evet, gWallpapers. Sıfırlanan çevirileri düzelttim ben. Tekrar olmaması durumunda bir sorun olacağını sanmıyorum. :)

Tabii bu durum bir "bug" ise düzeltilecektir.

foma

Düzelttiysen iyi. Ne yapmışım ben tam olarak. Yeni po dosyası falan mı yüklemişim.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

ScaryMan

Hayır, site üzerindeki çevirilerin bazılarının Türkçeleri sıfırlanmış, ilk hallerine, İngilizcelere dönmüş. PO dosyası yoktu, geliştirici kaldırmış da olabilir, bilemiyorum.