Sony Vaio FW5JTF I/O Hatası

Başlatan uunal, 28 Kasım 2009 - 16:13:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uunal

Merhaba arkadaşlar,

Sony Vaio FW5JTF leptop'um var.Ubuntu'yu kurmak istediğimde ve kurmadan çalıştırmak istediğimdede I/O Error Reading Boot Cd hatası alıyorum.

Not:Leptop yeni.

heartsmagic

1. İndirdiğin CD'nin md5 bütünlük kontrolünü yapmış mıydın?
2. CD'ye yavaş bir hızda yazmış mıydın?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2495.0.html

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

uunal

Merhaba,
2 tane ubuntu cdim var ikiside orjinal.Biri 9.04 diğeri 9.10 ikisinde de aynı hata ile karşılaşıyorum.Cd kontrol et dediğimde bekliyor ve sonra yine yukarda yazdığım hatayı veriyor.

bytan

CD'ler okunmuyor. Başka makinalarda o iki cd'yi deneme imkanın var mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

uunal

2 cd ile de masaüstü bilgisayarıma sorunsuz kurulum yaptım.Cd'lerin yüzeyleride temiz ayrıca.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2009 - 01:46:10

eski cdlerimden olan 8.10 versiyonu ile denedim şimdi açıldı.sanırım cd'lerde problem var kendi masaüstüm ve diğer leptopda açıyo :)
Blu-ray 'den kaynaklı problem olabilir mi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2009 - 13:03:17

9.10 ubuntu cdsi ile wubi üzerinden kurulum yapabiliyorum.Fakat oda en fazla 30 gb oluyor ubuntu.Onu nasıl yükseltme yapabilirim sonradan?

zeitgeist

Alıntı yapılan: uunal - 29 Kasım 2009 - 11:29:33
9.10 ubuntu cdsi ile wubi üzerinden kurulum yapabiliyorum.Fakat oda en fazla 30 gb oluyor ubuntu.Onu nasıl yükseltme yapabilirim sonradan?

Anlamadım?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

uunal

yani wubi ile windows 7 üzerinde kurulum gerçekleştirdim oldu.Fakat ubuntu alanını en fazla 30 gb kadar seçebiliyorsun ben 100 gb olsun istiyorum ayrıca

zeitgeist

Daha önce Wubi ile kurulum hiç yapmadım. Aslında bu tip sorunlara cevap verebilmek adına wubi kurulumu yapmak gerekiyor, en azında tecrübe etmek. Wubi kurulumunda Windows'un içine program kurar gibi kurulum yapılıyor dolayısıyla Winsows kurulu alan en kadarsa onun içinden pay alıyor olması gerekir. Eğer kurulum aşamasında farklı bir disk bölümü gösterilebiliyorsa daha önce bölümlendirilen bir disk alanı tanımlanabilir. Eğer kurulum seçneklerinde böyle bir imkan yoksa, yani kurulum sadece Windows'un kurulu olduğu disk bölümünden ibaretse Ubuntu'nun kurulacağı alanı genişletmek gibi bir seçeneğiniz olamaz.

heartsmagic

Aslında Wubi'nin kurulu olduğu diskte yer varsa genişletme mümkün. Bir başlıkta bunu adım adım yapmıştık. Vakit darlığından dolayı arama yapıp başlığı iletemiyorum ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zeitgeist

Evet böyle bir seçenek varmış, Wubi konusundaki tecrübesizliğim ele verdi beni. Burada anlatılmış. Eğer linkteki bilgiler yeterli gelmezse forumda araştırarak daha fazla bilgiye ulaşılabilir.