nvidia kurulum hata!!!

Başlatan okan_ubuntu, 22 Kasım 2009 - 00:42:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okan_ubuntu

user@Asus:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 671MX
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] PCI-to-PCI bridge
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS968 [MuTIOL Media IO] (rev 01)
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE] (rev 01)
00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
00:04.0 Ethernet controller: Silicon Integrated Systems [SiS] 191 Gigabit Ethernet Adapter (rev 02)
00:05.0 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] SATA Controller / IDE mode (rev 03)
00:06.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] PCI-to-PCI bridge
00:07.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] PCI-to-PCI bridge
00:0f.0 Audio device: Silicon Integrated Systems [SiS] Azalia Audio Controller
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation Device 0654 (rev a1)
02:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
user@Asus:~$

user@Asus:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Software Rasterizer
user@Asus:~$

burdem

Anladığım kadarıyla kurmaya çalıştığınız pakette bozukluk var. Ekran kartı sürücünüzü Envy ile kurmayı dener misiniz?
long live rock n roll

ironic

Aşağıdaki komutları sırasıyla ver. Eğer son komut hata çıktısı veriyorsa buraya geç.

sudo aptitude clean
sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get install -f
sudo aptitude update && sudo aptitude safe-upgrade

okan_ubuntu

Konsol'a APT yazmaya korkuyorum artık.Ubuntu kilitleniyor.Network/genel e bir başlık açtım şimdi 9.04 ü indiriyorum.apt-get update yada apt li herhangi birşeyde sistem öldürüyor kendini.hemen deniyorum 10 dakkaya cevap gelir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Kasım 2009 - 05:49:22

işte burada consola yazdım FANTASTIC answer:D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Kasım 2009 - 15:50:14

eklemeyi unuttum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Kasım 2009 - 01:58:33

Alıntı yapılan: burdem - 22 Kasım 2009 - 00:48:57
Anladığım kadarıyla kurmaya çalıştığınız pakette bozukluk var. Ekran kartı sürücünüzü Envy ile kurmayı dener misiniz?

onu da araştırdım arkadaşım onda da şu hatayı alıyorum(envy kurarken)

heartsmagic

@okan_ubuntu, resim koymak yerine kopyala/yapıştır yapıp, kod etiketi içine alırsan inan çok daha rahat olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

okan_ubuntu

HEARTSMAGIC selam sana!sana yağ çekmek için yazmıyorum bunu ama nerede linux la ilgili bir yardım bulsam senin mutlaka adın geçiyor(lapis-forum-sudo ubuntu forum vs).Öncelikle ben ve benim gibi acemi arkadaşlara yardım ettiğin teşekkür ederim.gelelim şimdiki probleme.app-system-hardware... oradan nvidia driver ını yükledim yeniden başlattım ve hataa.
mount of filesystem failed
A maintenance shell will now started
CONROL-D will terminate this shel and re-try

heartsmagic

Öncelikle rica ederim, eteğimizdekileri ortaya dökmekten başka bir şey yapmıyoruz bizler. Fayda sağlıyorsak ne mutlu bize.

Hangi paketi kurduğunu bilmiyorum ancak sistem biraz sıkıntıya geçmiş. Hatta biraz demek sanırım yanlış olabilir zira dosya sistemi bağlanamıyor, sistem açılamıyor gibi geldi bana. Devam edip sisteme konsoldan erişebilirsen forumdaki Envy kurulumuna bakıp, terminalden kendisini kurup, Nvidia sürücülerini kaldırıp, sana tavsiye edeceği sürücüyü kurmayı deneyebilirsin.

okan_ubuntu

oradaki fotoğrafta envy hatasını da yazdım heartsmagic baktın mı ona?şu anda vistadayım.

heartsmagic

Envy'yi nereden kurmaya çalıştın sen? Depolarda var kendisi. Eğer bizim yazıda harici bir yer kalmışsa hâlâ bir ara onu da düzeltelim.

sudo aptitude install envyng-gtk ile kurup:

sudo envyng -t
ile çalıştırabilirsin.

okan_ubuntu

ondan önceki sorunla ilgili ne yapabilirim?tekrar kurulum mu?(üstüme yoktur bu arada :))

heartsmagic

Ondan önceki sorun derken? Sistemin açılmaması mı? O aşamadan sonra konsola düşebiliyorsan Envy'yi konsoldan halledebilirsin. Yok sistem açılmıyorsa ve sabırsızım diyorsan yeniden kurabilirsin (hiç tavsiye edilmez normalde ama şu saat itibariyle ben çıkıyorum).

okan_ubuntu

peki ben yarın baştan kurarım.teşekkürler.

okan_ubuntu

ne güldün bayborakaan ?? :D bunalttık heralde!

heartsmagic

Alıntı yapılan: okan_ubuntu - 22 Kasım 2009 - 03:31:26
ne güldün bayborakaan ?? :D bunalttık heralde!

Bunlatılmaktan kasıt bensem bunalmadım :)
Yaklaşık 3 saat önce kalktığım düşünülürse bunalmadan dolayı değil de biraz uyuma isteğinden dolayı çıktım :)

okan_ubuntu

biz güleduralım sitemi yeniden kurdum software kaynağımı değiştirdim ve driver ı kurdum şimdi sorum ubuntu genel bölümünde araştırmalarıma devam ediyorum teşekkürler heartsmagic ve bayborakan