Dahili Kart Okuyucu SD High Capacity (SDHC) Sorunu

Başlatan aniceman, 09 Ocak 2010 - 01:38:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aniceman

toshiba a200 1vl dizüstü bilgisayarımın dahili kart okuyucusunda sd kartları sorunsuz kullanabiliyorken, sd high capacity (sdhc) kartları kullanamamaktayım. ama aynı sdhc kartı harici bir kart okuyucu ile usb porttan taktığım zaman kullanabiliyorum. forumda ve google da ubuntu ve sdhc kelimeleri ile yaptığım aramalar sonuucnda elle tutulur bir şeyler çıkmadı. dahili kart okuyucuya sdhc desteği kazandırmamın bir yolu var mıdır?
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

btermeli

Bilgisayarınızın üstündeki kart okuyucu eski ise HC özelliğini desteklemiyor olabilirmiş, aynı mantıklar harici okuyucunuz daha yeni olmalı. Ubuntu  genel forumda da çözüm yok, tamamen donanımsal.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

aniceman

kart okuyucunun eski olduğunu sanmıyorum ve windows sistemlerde çalıştığı için de desteklediğinden eminim. bu durumda donanımsal bir sorun görünmüyor.
dahili kart okuyucusunda sdhc kart çalıştıran birileri var mı acaba?

(ben de bakınmıştım ubuntu forumlarına ama bulamadım. benzer bir şeyden bahseden bile görmedim =(

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

aniceman

içlerinde en yararlı çözüm yeni bir kart okuyucu alın çözümü sanırm. bir tane zaten var ama dizüstüler sonuçta kompleks ürünler ve insan var olanı kullanmak istiyor.
diğer sorumu yineliyorum:
dahili kart okuyucusunda sdhc kart çalıştıran birileri yok mu?