[Çözüldü]cevap vermeyen donan uygulamayı sonlandırma

Başlatan kalender, 11 Kasım 2009 - 16:46:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalender

merhaba arkadaşlar ubuntu ve(ya) xubuntuda cevap vermeyen donan uygulamaları sonlandırmak için bir uygulama veya program varmı örneğin pardusta ctrl+alt+esc ile bir kurukafa çıkıyor ve cevap vermeyen uygulama sonlandırılıyor, ctrl+alt+backspace var ama o da nerdeyse pc yi yeniden başlatıyor ayrıca açarken şifre soruyor masaütünü kapatmadan buna bir çözüm yolu bulunabilir mi
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

matrax_41

xkill uygulamasına bir kısayol atarsan pardustaki kuru kafa kullanımı istediğin kısayol tuşuna atayabilirsin.xkill'i konsoldan da kullanabilirsin.Bir de konsolda "killall program adı"  şeklinde de sonlandırabilirsin

zeitgeist

Bu konuyla ilgili 20 ye yakın başlık var?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Khan

Sistem>Yönetim>Sistem Gözlemcisi'ne girin. Programın üstüne sağ tıklayıp "İşlemi Öldür" deyin.

kalender

birçok başlığa baktım göremedim kusura bakmayın birde klavye kısayolu atama sorunu çözülürse çözüldü sayılır yani şimdi klavyede kısayolu atayıp komut olarak "xkill" şeklinde mi seçeceğiz teşekkürler

matrax_41

Sistem-tercihler-klavye kısayollarına gir alt bölümde ekleye bas.Gelen ekranda ad bölümüne istediğin şeyi yazabilirsin. Komut bölümüne xkill yaz.Daha sonra en altta xkill üzerine tıkla ve istediğin bir kısayol tuş kombinasyonuna bas.Kapattığında belirlediğin tuş kombinasyonuyla istediğin x uygulamasını sonlandırabilirsin

kalender

yardımlar için teşekkürler sorun çözüldü hiç bir sorunyok sağolun