Ati Driver Sorunu

Başlatan İcemanhsnn, 09 Kasım 2009 - 13:24:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İcemanhsnn

Arkadaşlar öncelikle merhaba,ati driver tanıtma konusunda çok fazla konu olduğunu biliyorum ama yeni ubuntu kullanıcısı oldğum için pek bişey anlayamadım,benim sorunuma gelirsek biraz arıştırma yaparak sistem-yönetim-donanım sürücüleri bölümünden fglrx ati sürücüsünü kurmam gerektiğin öğrendim ve denildiği gibi kurdum,pc'yi resetledim ve normal ve sorunsuz bir şekilde ubuntu'ya girdi ve görsel efekleri'de kullanabiliyorum,yalnız çözünürlükler'le problemler yaşıyorum ve ayarlıyamıyorum sistem-tercihler-görüntü'ye tıklayınca bilgisayarda feci bi ağarlaşma oluyo ve görüntü ayarlarına girmiyo ve catalyst'de tıklıyorum ona'da girmiyo açmıyo daha doğrusu,problem ne olabilir acaba,ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

(ubuntu 9.04,Ati HD 3650)

mert5959

9,04d e banada olmustu aynısı.uzun zamn boyle kullnmıstım .sonra bı güncellemden sonra düzeldi sanırım.forumu biraz arastır.daha ıyı bılgıler bulursun.

zeitgeist

Forumda catalyst center açılmıyor diye aratırsan bu uygulamayı ingilizce çalıştırmak için önerilen komutu bulabilirsin. Eğer o sorunu çözmezse xorg dosyasına nasıl çözünürlük ekleneceği ile ilgili yine forumda bulunan dökümanlardan faydalanabilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

garafatma

Envy kurulumunuda deneyebilirsin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010