ubuntu 9.10 xp de kurulum hatası

Başlatan cemale, 06 Kasım 2009 - 19:19:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemale

merhaba ubuntu 9.10 internetten indirdim.sanal pc de kurdum ve sorunsuz kullanıyorum.
1 -pc de windows xp sp 3 var.onun yanına kurmak istedim kurulum ekranı geldi,c:13 gb boş alan yükleme :8 gb,türkçe isim ,şifre girdim tıkladım.daha sonra ( an error occured:permission denied for more information, please see the log file:c:\docume 1\dincer 1\locals 1temp\wubi-9.10ubuntu1-rev160.log ) hatası verdi.bu nedir kaç kez denedim ilerliyor bir süre sonra aynı hata.
2-birde xp yi kaldırıp direk kurmak istedim ordada normal kurulum başladı fakat bir süre sonra takılıyor,ekran da simge hareketi var fakat bir türlü kuruluma geçmiyor.Anakart sata ASUS P5RD1-VM .Sanırım satayı tanımıyor bunun çözümü varmı..
not:xp kurulumunda sata diriver gömmeli xp yada anakart cd sinden diskete attığım driverle kuruyordum.Ubuntu kurulumunda disketi taktım ama hdd görmedi saygılar lütfen beni özgür yazılım dünyasından ve en önemlisi ubuntu dan mahrum bırakmayın çünkü dört dört lük bir işletim sistemi..sevgiler ;D
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

zeitgeist

Ubuntu dağıtımı sata sürücülere ihtiyaç duymaz, kurulum sorunu bununla ilgili değil.

1.sorundan kastın Wubi kurulumu mu? Xp açıkken Ubuntu'yu kurmaya çalışırken mi alıyorsun bu hatayı?

2.Buradaki link/linkleri kullanarak Ubuntu kurulumuna hakim olabilirsin. Her şeyden önce sağlıklı bir kurulum için elinde sağlıklı bir Ubuntu LiveCd olmalı o yüzden özellikle cd ye yazma başlığını daha iyi incelemende fayda var. Büyük olasılıkla kurulum sorununun nedeni hatalı cd yazma.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

cemale

1-evet Wubi kurulumu .xp açıkken :an error occured:permission denied for more information, please see the log file:c:\docume 1\dincer 1\locals 1temp\wubi-9.10ubuntu1-rev160.log
bu hatayı veriyor..2-direk sata hdd kurmayıda verdiğin siteyi bir inceleyim sorunu çözmeye çalışayım..sağol ilgin için..
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

heartsmagic

Peki o dosyayı açıp içindekileri buraya geçebilir misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.