[Çözüldü] Ubuntu 9,04 kurulum sonrası fan sorunu

Başlatan ali_bjk, 19 Eylül 2009 - 15:15:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ali_bjk

Mrb arkadaşlar ben yeni toshiba laptop (64 bit , core2duo , 4gb ram , 512 ekran kartı, 300gb hdd) aldım. windows vista kurulu geldi. vista'yı kullanırken hiç ısınma problemi yok, Fan sesini hiç duymuyorum

10gb'lık alana Ubuntu(64 bit) kurdum , 2,5gb 'lık alanı takas alanı olarak kullandım.
Ubuntu çalışırken laptoptan aşırı fan sesi geliyor, sorunu nasıl çözerim?
yardımcı olursanız çok sevinirim...

localhost

top komutunu kullanarak. Sistemde calisan ne var ne yok bakabilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

xxx3

Bu işlemciyle alakalı bir sorun olabilir işlemci fanı diye arad birşeyler yapaklarsın yalnış hatırlamıyorsam ubuntuda ki bir programcık işlemci frekans ayarıyla ilgleniyordu bazen sorun teşkil ediyor ve işlemciyi tam frekans hızında çalıştırıyor şöyle bir şey dene üstdeki panele gel sağ tıkla panele ekle diye bir seçenek var oraya tıkla ordan işlemci frekans izleyicisini ekle yeni bir minik programcık panele yerleşecek ordan % kaç oranda çalıştığını bulabilirsin ve istediğin seviyeye ayarlıyabilirsin  :D Anlamazsan  yardımcı oluruz

ali_bjk

dostum ubuntu'yu kaldırıp kubuntu'yu kurdum yine fan sorunu ortaya çıktı:(
ne yapacağımı şaşırdım

bytan

O an hangi programlar çalışıyor?  Örneğin opera? Ve yukarıda istenen çıktıya baktın mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ali_bjk

Arkadaşlar sorunumu çözdüm, donanım sürücüsünü ekleyince sorun çözüldü.
Aşağıya resmini koydum , ilginiz için çok teşekkür ederim.

http://img84.imageshack.us/img84/8140/ekrangrnts2.png