[Çözüldü] Ubuntu 9.10 ve Ati xpress 200 ekran kartı

Başlatan escapist, 30 Ekim 2009 - 13:59:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

escapist

ubuntu 9.04 kullanıyorum ekran kartım ati x200 9.10 sürümüne yükseltebilirmiyim. yükselttikten sonra siyah ekranla karşılaşmak istemiyorum. durum nasıl bir bilginiz var mı.

heartsmagic

Şu an kartı ne durumda kullanıyorsun? Sorun var mı kısacası?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

tab

ati x series kartından linux desteğini kesti tabi kullananlar mağdur ama bakalım ne yapabiliriz...

escapist

9.04 sürümü eski çekirdeği kullandığı için herhangi bir sorun yok. daha sonra çıkan pardus 2009 u kullanamadım. açık kaynak sürücüler geliştiriliyor dendi ama ne kadar gelişti bir bilgim yok. x200 ekran kartıyla 9.10 kullanan birisi var mı. yoksa son çare kendimi feda edip 9.10a yükseltmek

coni

Bende de aynı karttan var şu anda daha geçiş yapmayacağım. Siz denerseniz cevabı yazarsanız sevinirim

sudocu

masaustu ise acik kaynak suruculerle sorunsuz calisiyor, denedim. ayrica ati x1550 ve 9550 de calisiyor.
daha henuz tam surumu indirmedim ama beta ile farkli olmaz herhalde.
her seyin basi sudo!

coni

Bende hp leptop var umarım geçtiğimde sorun olmaz. Mantıken de olmaması gerek şuanda çalıştığına göre.

escapist

Ati X 200 kullanan arkadaşlar güvenle 9.10 a yükseltebilirsiniz. kendimi feda edip yükselttim. sonuç çok iyi. 9.04 de birilerine göstermek için açtığım masaüstü efektlerini şimdi  sürekli açık kullanıyorum masaüstünde takılma- çökme de olmuyor. sürüm yükseltme biraz uzun sürdü. ve bazı hatalar oluştu. bu hatalarda yazılım güncellemeyle düzeltildi. yükseltmeden endişelenen arkadaşlar kurulum cd sinden kurmadan  deneme yapabilirler.

heartsmagic

Geri bildirim ve kendini feda etmen :) için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.