Conduit ile iki bilgisayar veya online servisler arasında eşitleme yapma.

Başlatan such, 10 Mayıs 2008 - 10:33:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

such

Conduit ile GNOME masaüstü ortamında bütün bilgilerinizi veya dosyalarınızı diğer bilgisayar veya online servisler ile senkronize edebilirsiniz. Nelerdir bunlar neleri senkronize edebiliriz kısaca açıklamak gerekirse,

E-Mail leriniz, dosyalarınız, yerimleriniz, ve diğer istediğiniz kişisel dosya ve bilgileriniz. Örnekler le açıklamak gerekirse,

* Tomboy notlarınızı başka bilgisayarlar ile eşitleyebilirsiniz (ev ve işyerindeki gibi)
    * E-maillerinizi Telefonunuzla eşitleyebilirsiniz (Fena olmazdı hani heryerden ulaşmak için)
    * Yerimlerinizi Del.icio.us,Gmail, veya bunların hepsini kendi sunucunuzlada eşitleyebilirsiniz.
    * Ve tabii ki hepsi bu kadar değil :)

indirUbuntu üzerinde Conduit kurulumu

sudo apt-get install conduit

Conduit kullanımı

Çalıştırmak için,

Coduit açılış ekranı

İlk açtığınızda buna benzer bir ekranla karşılaşacaksınız,

Contuit iki ana pencereden oluşuyor gördüğünüz gibi, sol bölümde servisler listelenmiş durumda, sağ bölümde ise servislerle ilgili verilerin bulunduğu bölüm.Resimlerden de anlaşıldığı gibi Counduit ile iki taraflı eşitleme yapmak mümkün.

Mesela bir örnek vermek gerekirse, Picasa ile bilgisayarınız ve Picasa arasında eşitleme yapmak için Picasa'ya sağ tıklayın ve Configure tıklayın.

Picasa Hesap Ayarları Kutusu,

Conduit ayarları penceresi, buradan bazı ayarlara ulaşmak mümkün,

Görüldüğü gibi UbuntuGeek sitesinden Alınmıştır.

Mühim NOT:Kendim daha kurup denemedim ama görür görmez aşırı derece ilgimi çekti yani en kısa sürede kurup kullanmak istiyorum. Kurulum ve kullanımından kaynaklanabilecek herhangi bir zarardan/faydadan sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek isterim :) Resimleri kendim hazırlamak isterdim ama bu resim işi bana işkence gibi geliyor adeta. Eğer hazırlarım benim için sorun yok derseniz resimleri değiştirilebilir üzerinde değişiklik yapılabilir. Bir de UbuntuGeek sitesinde Yazıların lisansı ile ilgili belirti ye rastlamadım eğer yasal değilse tez silinebilir özür dilenebilir ben ettim sen etme denilebilir =)

13 Mayıs 2008 - Düzeltme Paket depolarda mevcutmuş. Ve kurulumda herhangi bir sorun çıkartmadığı için ilgili yerleri sildim kafa karıştırmaması için.

heartsmagic

Eline sağlık. Resimler sorun olmaz böyle kalsa da olur. Lisans konusunda da sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.