[Çözüldü] Ubuntu Klavye-Numlock Sorunu

Başlatan barış, 25 Temmuz 2010 - 12:46:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Arkadaşlar datron mobee netbook aldım. Normal olarak kullanıyordum. İçinde zaten ubuntu 10.04 lucid geldi. Ancak benim netbook'umun içinde gelen sistem ubuntu netbook remix değil normal ubuntu.

İlk başta "o" harfine basınca fare imleci sağa doğru kaymaya başladı. "u" harfine basınca sola doğru kaymaya başladı. Bazı harflere de basılamıyordu. Sabah bu sorun tekrar etmişti kendi kendine düzeldi.
Daha sonra klavye yönetiminden "belirteç klavye ile kontrol edilebilir" kutucugunun işaretini kaldırdım. Ancak şimdi de "o" tuşuna bastığım zaman "6" çıkıyor. Bazı tuşlara bastıkça rakamlar çıkıyor. Fare ile çift tık yapamıyorum...
Ne yapmalıyım?

kaos_07

o tuşuna basın ca 6 çıkıyorsa
"numlock" etkin dir o tuşa bas ve numlodck'u devre dışı bırak
benim lattopta  F12'nin sağ tarafında senin kindede o aralarda bir yerde olması lazım
Nım Lk yazıyor üstünde o tuşa bas düzelir

barış

tamam bütün sorunlarımı hallettim usb klavye bağlayıp :D

kaos_07

bilgisayarın klavyesinde sorun yok sadece numlock etkin o kadar
sorunu hallettiğine sevindim

sem

Num Lock tuşunu aktifleştir ya da tam tersi için fonksiyon (fn) tuşu ile kombinasyon oluşturmak da gerekebiliyor... Klavyede fn mevcut ise ona da dikkat et derim...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?