[Arşiv][Çözüldü] Ubuntu 9.10 Beta Türkçe Olmuyor!

Başlatan OnLyDeJavu, 05 Ekim 2009 - 12:28:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLyDeJavu

Merhaba arkadaşlar...

Dün itibari beta sürümü olan Ubuntu 9.10 u indirmiş bulunuyorum. Kurulumu başarı ile tamamladım, ATI ekran kartı sürücüsünüde aynı şekilde sorunsuz bir biçimde tanıttım fakat dil olarak yarı türkçe yarı ingilizce bir biçimde bulunmakta. Gerekli paketleri synaptic üzerinden yükledim. Fakat "Sistem-Yönetim-Dil Seçenekleri" menüsünden türkçeyi aktif etmeye çalıştığımda "Could not apply changes! Fix broken packages first." şeklinde bir hata alıyorum. Yine synaptic üzerinden düzen menüsünde gerekli fix işlemini yaptım ama nafile... Hiçbir şekilde tam anlamı ile türkçe dil desteği sağlamıyor! Türkçe dil desteğini tamamen kaldırdım tekrardan yükleme işlemlerini gerçekleştirdim hemde defalarca fakat değişen hiç* bir şey yok. Konu hakkında deneyimi yada bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımını rica ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim...

NOT: Arkadaşlar son çıkan RC sürümü ile beraber problem otomatik olarak çözülmüştür. Beta sürüm kaynaklı bir problemdir.
İster mermi kullanırsın ister oy pusulası. İnsan iyi nişan almalı. Kuklayı değil kuklacıyı vurmalı...

ironic

sudo apt-get clean

sudo apt-get install -f

komutlarını verdikten sonra tekrar denermisin.

OnLyDeJavu

Belirttiğin işlemi gerçekleştirdim fakat yeniden başlatmama ve tekrardan denememe rağmen hiçbir değişim söz konusu değil.
İster mermi kullanırsın ister oy pusulası. İnsan iyi nişan almalı. Kuklayı değil kuklacıyı vurmalı...

HaZi

Bende de aynı sorun var yarı Türkçe yarı inglizce virtualbox da deniyordum ama tam Türkçe olmadı güncellemelerini yaptım yine aynı şekilde duruyor.halen beta sürümden dolayı olabilir mi ?

OnLyDeJavu

Açıkçası bende öyle düşünüyorum. Eğer öyle ise mecbur 29 Ekim e kadar idare edicez yapacak başka birşey yok  :)

Sherlock Holmes

Giriş penceresinde Language(Dil): seçeneği beliriyormu peki.?

Alıntı yapılan: HaZi - 05 Ekim 2009 - 13:14:45
Bende de aynı sorun var yarı Türkçe yarı inglizce virtualbox da deniyordum ama tam Türkçe olmadı güncellemelerini yaptım yine aynı şekilde duruyor.
Halen beta sürümden dolayı olabilir mi ?
:-\ ama olmaması gerekir.

özgürubuntu

Wubi ile kurduğum ve sabah Beta sürüme yükselttiğim Ubuntu'mda da aynı sorunu yaşıyorum..

Yiğit Ateş

Senin durum yine iyiymiş, bende güncelleme bile yapmayı reddedince sinirlenip kaldırdım ve yine arch'a döndüm :D

OnLyDeJavu

Güncellemede sorun yok çok şükür  :)  ATI den korkuyordum ama onuda synaptic den hallettim. Tek sorun dil seçeneği kaldı. Harici hepsi tamam zaten. Dediğim gibi, olmadı bir müddet böyle idare edicez stabil sürüme geçince indirip yeniden kurulum ile işi bitirecez. Başka çare yok gibi...

özgürubuntu

Az önce gelen güncelleme ile evdeki Ubuntu'da da türkçe desteği gitti :D yarım yamalak birşeye dönüştü

özgürubuntu

Bugün gelen güncellemede de düzelmedi, RC sürüme kadar böyle sürecek mi acaba? Yarı Türkçe Yarı İngilizce :D

özgürubuntu

Bugünki güncelleme ile Türkçe sorunu çözüldü :) Humanity ve Human temasında yenilikler var, indicator-applet sesion'da

canosayan

şu beta aşkınızı tebrik ediyorum.
Chmod bizim işimiz.