Nvidia çözünürlük problemi

Başlatan seaflames, 17 Eylül 2009 - 15:54:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seaflames

öncelikle foruma geçmiş olsun diliyorum ve yorum yazan herkese teşekkür ediyorum wubi ile kuramadım ancak vista altında sürücüleri biçimlendirip kurdum hatta ati sürücülerini yüklemeden compizi çalıştırdım herşey iyiydi fakat bilgisayarı ortak kullandığım için vista altında ubuntuyu sildim grubda silinmiştir deyip resetledim elimin altında vista cd si de yoktu.Mecburen xp kurdum. Şuan gayet iyi çalışıyor. Ancak benim eski p4 1.4 ghz ve nvidia tnt2 eski canavara(xD) 9.04 kurdum ancak bir türlü ekran kartını tanıtamadım nvidianın dediklerini yaptım o zamanda kernel ile sorunlar varmıs deyip attı beni kurulumdan.İngilizce forumlardan öğrendiğim kadarıyla X.org'un 1.6 olmasını desteklemiyormus.Bunu asabilirmiyim veya 8.04 de hangi X.org sürümü var onumu yüklemem gerekli yeniden teşekkürler. (xp de klavyeyi bi türlü ayralayamadım yazım hatalarını mazur görün :))

localhost

Ekran kartiniz icin güncel bir sürücü yerine eski bir sürücü secebilirsiniz. Mesela 7X veya 9X arasi olabilir. Bu sekilde belki sorunu asabilirsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

seaflames

nvidia nın 71 nolu driverı destekliyor birdek Riva tnt2 yi ama evet denedim ve hata aldım (çıktısını unuttum xd) bende bu seferlik kurtardı galiba ona bastım açıldı ancak hala 800x600 dediğim gibi ingilizce forumlarda çok fzl dert yananlar var hatta bir arkadaşta burda vardı.Cananonicalın veya X.org'un bu işe el atması lzm çünkü unuttuğum bişey olduğunu sanmıyorum herşeyi denedim

localhost

xorg.conf dosyasina cözünürlük ayarlari ekleyerek deneme yaptinizmi ? Nvidia basligi altinda bir kac konu var.
Linux LPIC1 - MCSA

seaflames

heartsmagic

@seaflames, konu artık Wubi konusu değil, bu nedenle farklı bir başlıktan devam etmemiz daha uygun olacaktır. Konuyu bölüyor ve ilgili bölüme taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.