.iso dosyasini flasha yazdirma

Başlatan ZooM, 25 Eylül 2010 - 13:10:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kelebek333

Ne yüklemek istiyorsunuz bilgilendir misiniz

GAREZ

Backtrak4rc2 ile, ubuntu, Pardus, Vista external recovary disk ile denedim hiç birisi çalışmadı...

kelebek333

birde aşağıdaki linkte konusunu verdiğim araçla dener misin?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26476.0.html

Backtrack4 için aşağıdaki linkte verilen aracı dene. Slax'ın boot aracını editleyerek winrar'la yaptığım bir araç.
Backtrack4 ISO dosyasını usb belleğe çıkartıp (extact edip) aşağıdaki aracı kullanın.

http://www.multiupload.com/TQLGQQ2ZJJ

Bununla da çalışmazsa şöyle bir durum olabilir.

Geçen arkadaşın iki tane usb belleğene de ayrı ayrı linux kurduk. Bunlardan bir tanesini bios görmedi bile.
Bazı modellerin boot etme özelliği yok.Birde her biosun açılışta boot menüsü için kısayolu vardır . Mesela benimkinde F11 tuşu. Birde boot menüsü tuşu ile dene derim. 

Pardus için hiç uğraşma. Bu hazır araçların hiçbiri pardus'ta işe yaramıyor. Ben bir boot aracı hazırlamaya başladım ne yaptımsa olmadı . Geçen bir çözüm geldi aklıma boş bir zamanımda deneyeeceğim .

GAREZ

Bilgisayarin yanina gidince denerim vr601 notebook dvd surucusuz amma sorummus...

kelebek333

kelebek333

Alıntı yapılan: GAREZ - 12 Nisan 2011 - 22:03:47
sadece no bootable media diye yazı çıkartıp diskten boot ediyor...

Problemini çözemediysen belki boot flag işaretleli değildir diye düşündüm Bkz. aşağıdaki resimler.

Gparted ile usb bellekte boot flag 'i işaretlemiş olman gerekiyor.

GAREZ

o program windows için bende windows yok... kaldırmıştım...

kelebek333

Alıntı yapılan: GAREZ - 14 Nisan 2011 - 21:32:12
o program windows için bende windows yok... kaldırmıştım...

Ozaman bu da linux için hazırladığım dosya (Backtrack 4 için). Aşağıdaki linkten indirip usb belleğin içine çıkartıyorsun.
BackUSB.sh dosyasını konsolda çalıştırıyorsun(sudo kullanmayı unutma).

İNDİR =>  http://www.multiupload.com/IDDZ3CC4YF

Not: usb bellekte boot flag işaretli mi?

GAREZ

işaretli... sadece bootloder eklenmiyordu...

barış

sudo dd if= /iso kalıbının yolu of=/dev/sdX (x yerine belleğin mount ismi. Sdc, Sdb, Sda falan oluyor genelde. fdisk -l ile bakabilirsiniz) bs=8M

kodu buldum. Bu kod işe yarıyor, ben hep böyle yapıyorum.

karamani44

denilenleri yaptım yanlışlıkla 1 TB lık harici diske kurmuşum başlamasından bir 30 saniye sonra flashdiskin üzerindeki ışık yanmayınca olayın farkına vardım hemen usb girişini bilgisayardan söktüm. ama iş işten geçmişti. yapacağım bir şey varmı. özellikle içinde ingilizce çalışmam için gereken dökümanlar vardı. onları kurtarabilir miyim. yada herhangibir işletim sistemiyle yapacağım bir işlem varmı.
Not: Şuan sadece ubuntu  kurulu sistemde. ubuntu üzerinden yapacağım birşey var mı?lütfen yardım.

heartsmagic

Veri kurtarma için bizim taraftaki en güzel uygulama Testdisk, forumda da bahsi geçiyor çok çok. Fakat harici disklerde ne kadar başarılıdır bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.