iPod'a video göndermek için yazılım arıyorum

Başlatan twwly, 20 Eylül 2012 - 00:15:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

twwly

gtkpod ile yapamıyorum  :(

heartsmagic

Gtkpod güncellenmiyor olabilir-miş. Rhythmbox veya Banshee ile de denedin mi?

Konumuzun yerini de değiştirelim, en azından. Internet ve Ağ bölümünde durmasın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

Uçbrimden sudo add-apt-repository ppa:pmcenery/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install libimobiledevice
komutları ile libimobiledevice uygulamasını yükleyebilirsiniz. Ayrıca videoları ipod formatına dönüştürmek için sudo apt-get install handbrake komutu ile HandBrake uygulamasını yükleyebilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

twwly

sudo apt-get install libimobiledevice
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
N: Ignoring file 'malteworld-compiz-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'daniel-m-kur-eater-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'schumifer-postman-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'ricotz-docky-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tiheum-equinox-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'malteworld-compiz-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'daniel-m-kur-eater-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'schumifer-postman-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'ricotz-docky-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'tiheum-equinox-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: libimobiledevice paketi konumlandırılamıyor

Kuramıyorum sudo apt-get install ile paketleri

bu arada ipod classic kullanıyorum libimobile olurmu ki?

if

sudo sh -c "echo 'Dir::Ignore-Files-Silently:: \"(.save|.distupgrade)$\";' > /etc/apt/apt.conf.d/99ignoresave" komutunu uygulayın önce.

http://askubuntu.com/questions/120319/how-do-i-install-libimobiledevice

heartsmagic

heartsmagic

Göresin diye yeni ileti geçiyorum, ilgili PPA'nın 12.04 desteği yok. Kısacası PPA'yı eklemiş olsan bile kuramazsın paketi. Benim önerilerimi denedin mi?

krwlng

Kusura bakmayın orayı kontrol etmemişim, aslında bu araç yeni sürümler için geliştiriliyor fakat nedense ppa olarak çok geç güncelleniyor, o açıdan sudo gedit /etc/apt/sources.list.d/pmcenery-ppa-precise.list komutu ile dosyasının açılış "precise" yazan kısımların "natty" olarak değiştirilmesi gerekiyor. İşin garip tarafı ben daha önce yüklememiştim ama bu şekilde ppa ekleyip yüklemek istediğim zaman zaten kurulu diyor, enteresan. Ayrıca aracın ikinci sürümü veriliyormuş bu ppa üzerinden o yüzden kurulum komutu sudo apt-get install libimobiledevice2 olacak. Ayrıca ppa ile yine sorun çıkarsa http://www.libimobiledevice.org/downloads/libimobiledevice-1.1.4.tar.bz2 bağlantısından kaynak kodlar indirilip derlenebilir. İşin aslı bir çok yerde rhythmbox veya banshee ile rahatlıkla bağlanılabildiği yazıyor ama sorun yaşayanlar için ek bir bilgi olarak bu yöntem uygulanabilir.

twwly

ipod classic için kullanılmıyor sanırım

libimobiledevice2 kurulu sistemde ama açamıyorum

müzik olayını amarok banshee veya gtkpod ile yapbiliyorum ama video atmıyor

bu arada ppa yı eklediğimden beri ubuntu yazılım merkezi acılmıyor :D

if

@twwly, iletilerinizi yazım kuralları çerçevesinde yazarsanız memnun olurum.

Ubuntu yazılım merkezini gksu software-center komutuyla başlatınca uçbirimde ne çıktı üretiyor?

krwlng

@twwly, cihazını desteklemiyorsa ppa'yı kaldırabilirsin, "/etc/apt/sources.list.d/pmcenery-ppa-precise.list" dosyasını ve varsa "/etc/apt/sources.list.d/pmcenery-ppa-precise.list~" dosyasını silip, uçbirimden sudo apt-get update komutunu çalıştırdıktan sonra düzelmesi lazım ubuntu yazılım merkezinin. Ayrıca bir önceki mesajda kaynak koddan derleme için bir bağlantı vermiştim onu denediniz mi, çünkü bu şekilde dosya yöneticisi ile ipod cihazlarını yönetenler varmış.