Kurulum Hatası

Başlatan acemikullanici, 26 Temmuz 2009 - 21:12:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

İnternet lazım tabii. İnternet bağlantısı da sorunlu mu?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

acemikullanici

Bilgi için teşekkürler,sizi de baya meşgul ediyorum  :)

bytan

Estağfurullah. Çözüme ulaşsak da bir işe yarasa. :)

Envy aracı, uygun sürücüleri kendisi buluyor. Ama bunun yerine kartınıza uygun sürücüyü nvdia sitesine gidip indirebilirsiniz de.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

acemikullanici

Ek bilgi için teşekkürler  :)

ferret

Alıntı yapılan: bytan - 06 Ağustos 2009 - 16:37:48
Bu ekran titremesi olayı, çözünürlük ve tazeleme oranı olabilir mi? Yeni sürücü kurulumu ve/veya tazeleme oranı ayarlarından daha başka bir yol aklıma gelmiyor.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=EnvyNG_ile_Ekran_Kart%C4%B1_S%C3%BCr%C3%BCc%C3%BCs%C3%BC_Kurulumu

Benim aklıma da bytan'ın dediği geliyor.

@acemikullanici: Eğer sürücüleri kuramayacak olursanız görüntü yüzünden, yeniden sistemi kurup açılışta "Safe graphics mode" seçerek (ilk açılışta, F4 tuşu ile açılan menüden seçiliyor) denemenizi öneririm. Ayrıca görüntünün 5 dakika sonra deforme olması da bir yandan aklıma monitörde bir sorun olup olmadığını getiriyor, böyle bir ihtimal olmasa da benim başımdan benzer bir sorun geçmiş olduğundan söyleme ihtiyacı hissettim. Windows'tayken monitörde bir sorun var mı?

cihat977

arkadaşlar öncelikle beni windows'tan kurtardığınız için teşekkürler ancak çok fena bocaladım. ubuntuyu kurdum fakat 3 bölüme ayırdığım hardiskim yekpare afyon mermeri halinde ve tertemiz olarak hizmet etmeye başladı. önce pardus kurmuştum, kurulum da herhangi bir problem yaşamadım. ancak ubuntu'yu hardiske yükleme esnasında verdiği yönergeler windows kullanıcıları için çok karmaşık.
neyse sağlık olsun.

heartsmagic

Alıntı yapılan: cihat977 - 07 Ağustos 2009 - 14:21:30
arkadaşlar öncelikle beni windows'tan kurtardığınız için teşekkürler ancak çok fena bocaladım. ubuntuyu kurdum fakat 3 bölüme ayırdığım hardiskim yekpare afyon mermeri halinde ve tertemiz olarak hizmet etmeye başladı. önce pardus kurmuştum, kurulum da herhangi bir problem yaşamadım. ancak ubuntu'yu hardiske yükleme esnasında verdiği yönergeler windows kullanıcıları için çok karmaşık.
neyse sağlık olsun.

Aslında karışık değildir. Diskine sen sahipsin ve istediğin gibi şekillendirme hakkı da sana ait. Sonuçta yapman gereken Ubuntu'yu kuracak iki alan ayırmak: kök (/) ve takas alanı. Hepsi bu. Fakat sorununu bu başlıkta değil de farklı bir başlıkta aktarırsan daha uygun olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.