[Çözüldü] vlc çöktü kurulmuyor

Başlatan ekinox2, 25 Ocak 2012 - 21:12:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ekinox2

arkadaşlar müzik dinliyodum vlc aniden hata verdi kapandı sonrasında ne kadar uğraştıysam açılmadı bende kaldırıp baştan kurayım dedim fakat nafile kaç kez denediysem olmadı synapticten kaldırıyorum sonra tekrar kuruyorum ama değişen bişe yok  >:( forumu aradım millet genelde ayarlardan falan söz etmiş ama benimki aynı durum değil rica etsem bi yardım tşk

alquirel

Ctrl Alt T ile uçbirimi açıp öyle çalıştırmayı deneyelim.
Hata çıktısı veriyor mu bakalım.

vlc

ekinox2

VLC is not supposed to be run as root. Sorry.
If you need to use real-time priorities and/or privileged TCP ports
you can use vlc-wrapper (make sure it is Set-UID root and
cannot be run by non-trusted users first).

yaa anlamıyorum kaldırıyom sonra indiriliyor kurulum tamamlandı diyo ama değişen bişe yok  :(

DoGuKaN

VLC'yi root olarak çalıştırmayı denemiyorsunuz dimi? Ayrıca uygulamanın ayarlarını silmediğiniz sürece kaldırıp kurmanızın bir anlamı yok. Ayarlarını silmek için;

rm -rf ~/.config/vlc && rm -rf ~/.cache/vlc

komutunu vermeniz yeterli.

ekinox2

hocam sistemde rootum ubuntu kuralı bi haftayı aştı sürekli böyle kullanıyodum ilk kez bugün böyle bir sorunla karşılaştım bu durumda tam olarak ne yapmam gerekiyor acaba

DoGuKaN

Alıntı yapılan: ekinox2 - 25 Ocak 2012 - 21:45:08
hocam sistemde rootum ubuntu kuralı bi haftayı aştı sürekli böyle kullanıyodum ilk kez bugün böyle bir sorunla karşılaştım bu durumda tam olarak ne yapmam gerekiyor acaba

Sistemde root'um ve sürekli böyle kullanıyorum derken? Biraz daha açıklık getirebilir misiniz? Kendi kullanıcı adınızla mı giriyorsunuz yoksa root kullanıcısı ile mi?

ekinox2

DoGuKaN

Sürekli root kullanmanızın bir nedeni var mı? Pek önerilmeyen bir şey sürekli root olarak kullanmak. Üstelik bazı programlar (mesela VLC) root haklarıyla çalıştırmaya izin vermez.

ekinox2

hayır özel bir nedeni yokda hocam bu sorunu nasıl halledicez

DoGuKaN

Sistemi normal kullanıcı adınızla (root ile değil) açınca herhangi bir sorun var mı VLC'de?

ekinox2

bi öylede deneyeyimde

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ocak 2012 - 22:07:02

yok hala aynı :(

DoGuKaN

Normal kullanıcıdayken;

rm -rf ~/.config/vlc && rm -rf ~/.cache/vlc

komutunu verdikten sonra yine normal kullanıcıdayken @alquirel'in dediğini yapabilir misiniz?

ekinox2

çok teşekkürler halloldu sağolun ilginiz için

DoGuKaN

Rica ederiz. Sorun VLC'yi root olarak çalıştırmanızdan kaynaklanıyormuş. VLC gibi bazı uygulamalar root kullanıcısı ile çalıştırmaya izin vermez. Zaten bu uygulamaları root olarak çalıştırmanın bir anlamı da yoktur. Size tavsiyem, gerekmediği sürece root haklarını kullanmamanız. Ayrıca sorununuzu çözüp sizi aydınlatabildiysek ne mutlu bize :)

alquirel

Sorununuzun çözüldüğünü onaylıyorsanız [Çözüldü] etiketi ekleyin lütfen ;)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2917.0

heartsmagic

Ayrıca her zamanki önerimizi/uyarımızı yineleyelim: Sistemi root olarak kullanma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.