[Çözüldü] Ubuntu pencere sorunu

Başlatan repokse12, 23 Ağustos 2013 - 00:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

repokse12

Merhaba ben AMD ati kullamıcısıyım.driveri kurduktan sonra pencereyi tuttuğumda pencere farklı yerden gidiyor fare farklı yerden gidiyor.çözüm nedir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Ağustos 2013 - 00:13:39

kendi kendime çözdüm direk konuyu silebilirsiniz :D

burk

Sorunu ve çözümü daha açıklayıcı bir biçimde verirseniz çok sevinirim; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

repokse12

sudo apt-get install compizconfig-settings-manageriile ccsm kurun (Unity kullandığınızı varsayarak)
Ana seçkeden compiz ayar yöneticisini açın 
Genel sekmesinde > OpenGL plugin'e tılkayın sonra "dikey boşaltmayla eşzamanla" ifadesinin tikini kaldırın. Pencerelerin bir nebze daha hızlı fareyi takip etmesi gerekli.
Eğer tamamen bundan kurtulmak istiyorsanızKod: [Seç]
LC_ALL=C amdccclekomutuyla catalyst'i açın Display options > Tear free > disable tear free yaparsanız hiç takılma olmadan pencereler taşınacaktır ancak bu sefer de vsync olmadığı için kırılmalar yaşayacaksınız pencereyi taşırken. Seçim sizin  
Ayrıca catalyst'in powerplay sekmesinden performans ve batarya ömrü bölümünü performans olarak ayarlayıp ekran kartının daha etkin kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

guopx'tan alıntı

heartsmagic

Açıklama için teşekkürler, çözülen başlıklarımız için: cozuldukonusu
Etiketleyip kapatıyorum konuyu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Kapatmadan son olarak şunu da görelim;
lspci | grep VGA