Müzikçalarların wiki eklentisi?

Başlatan agritux, 21 Haziran 2009 - 11:17:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Müzikçalarların wiki eklentisini (şarkıcı/şarkı bilgilerini wikiden alma) nasıl tr wiki yaparım?
Kullandığım müzikçalar listen. Ama sanırım çözümü hepsine uyar

canosayan

sanırım önce böyle bir wiki lazım. var mı? vikipedi bu özelliğ*i sağlıyor mu?
Chmod bizim işimiz.

agritux

Amarok'ta türkçe. Sanırım vikipedi den alıyor

ironic

Eklemesi çok kolay aslında. Music>> Preferences >> Wikipedia bölümünü aç. Add düğmesine basıp "tr" ekle. Daha sonra arayüzden Wikipedia bölümünü seç Sağ üst bölümde varsayılan wiki adresi mevcut. Listeden tr uzantılı olanı seç. Bu arada Listen ı bir süredir ben de kullanıyorum. Çok başarılı özellikleri var. Eklentileri de oldukça zengin. Geleceği parlak bir oynatıcı.  Sistemime kurduğumu hatırlamıyorum. :) Xfce  ya da lxde ile geldi.

agritux

Xfce ile geliyor. Evet cok basarili. Banshee brasero yu zorunlu kiliyor ayrica video oynatiyor, amarok malum, exaile guzel ama arada delirtiyor derken oyle bir anima geldi ki sevdim. umarim sonu amarok a benzemez

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Haziran 2009 - 00:51:58

Alıntı yapılan: ironic - 21 Haziran 2009 - 20:42:29
Eklemesi çok kolay aslında. Music>> Preferences >> Wikipedia bölümünü aç. Add düğmesine basıp "tr" ekle. Daha sonra arayüzden Wikipedia bölümünü seç Sağ üst bölümde varsayılan wiki adresi mevcut. Listeden tr uzantılı olanı seç. Bu arada Listen ı bir süredir ben de kullanıyorum. Çok başarılı özellikleri var. Eklentileri de oldukça zengin. Geleceği parlak bir oynatıcı.  Sistemime kurduğumu hatırlamıyorum. :) Xfce  ya da lxde ile geldi.

listen da preferences de wiki sekmesi yok :(

ironic

Hangi sürümü kullanıyoruz? 0.6.2 sürümü bende yüklü ve bu sürüm son güncel olanı.

agritux

ironic

Sitesinden baktım da bu sürüm çıkalı nerdeyse bir yıl omuş. Karmic depolarında son sürüm mevcut. Launchpad depolarında araştırma yapmak gerekecek ya da kara düzene ayak uydurup kaynaktan derlenecek.  :)

https://edge.launchpad.net/ubuntu/+ppas

Ekleme: Launchpad de varmış Jaunty sürümü.

32 bit için

64 bit için.

utdmr

Arkadaşlar Listen da büyük koleksiyon ve playlistlerde aşırı yavaş çalışıyor mu? Amarok dışında hepsi çok yavaş çalıştı bende, mecburen Amarok kullanıyorum.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

agritux

utdmr

Denedim, yine de yavaş çalışıyor. Parça listesinde işlemler işkence...
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ironic

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Haziran 2009 - 17:42:52
Denedim, yine de yavaş çalışıyor. Parça listesinde işlemler işkence...

eğer parça listesi büyükse işlemci kullaınım yüksek oluyor. Bununla ilgili hata bildirimi yapılmış. 0.6.3 sürümünde düzeltilecekmiş.

agritux

@utdemir
Tam olarak ne yaşadığınızı anlatır mısınız? Belki sorun sizden kaynaklıdır. Kaç şarkıdan bahsediyoruz?

@ironic
arda@ubuntu64:~$ listen
Segmentation fault
arda@ubuntu64:~$ sudo listen
[sudo] password for arda:
/var/lib/python-support/python2.6/musicbrainz2/model.py:21: DeprecationWarning: the sets module is deprecated
  from sets import Set
/usr/lib/listen/widget/preference.py:24: DeprecationWarning: the md5 module is deprecated; use hashlib instead
  import md5
before 3
No avahi support
WARNING  listen.widget.source_ui.SourceUI   0x32cfd20  failed to load plugin ipod: Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/listen/plugins/__init__.py", line 109, in scan
    mod = imp.load_module(name, *modinfo)
  File "/usr/lib/listen/source/ipod.py", line 27, in <module>
    import gpod
ImportError: No module named gpod

Error grabbing key 173, 0x209d800
Error grabbing key 171, 0x209d800
Error grabbing key 172, 0x209d800
Error grabbing key 209, 0x209d800
Error grabbing key 174, 0x209d800
WARNING  listen.shoutcast.ShoutcastPlugins   0x3437390  Failed open url http://www.shoutcast.com/sbin/newxml.phtml

böyle bir hatayla karşılaştım

ironic

usr/lib/pymodules/python2.6/musicbrainz2/model.py:21: DeprecationWarning: the sets module is deprecated
  from sets import Set
/usr/lib/listen/widget/misc.py:33: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  TIP = gtk.Tooltips()
/usr/lib/listen/widget/preference.py:24: DeprecationWarning: the md5 module is deprecated; use hashlib instead
  import md5
/usr/lib/listen/widget/misc.py:35: DeprecationWarning: Use the new widget gtk.Tooltip
  TIP.set_tip(widget,text,None)
Tray icon attached
ERROR    listen.cover_manager.ListenCoverManager   0x9c5636c  failed to search on amazon
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/listen/cover_manager.py", line 252, in get_cover
    ResponseGroup="Images,Request" )
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 350, in ItemSearch
    return pagedIterator(XMLItemSearch, argv, "ItemPage", 'Items', plugins)
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 227, in __init__
    dom = self.__search(** self.__arguments)
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 359, in XMLItemSearch
    return query(buildRequest(argv))
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 185, in query
    e = buildException(errors)
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 170, in buildException
    e = globals()[ class_name ](msg)
KeyError: u'ECommerceService.NoExactMatches'
WARNING  listen.player.fadebin.StreamBin     stream "http://www.jame...redirect/115729/?aue=ogg2" already blocked
ERROR    listen.cover_manager.ListenCoverManager   0x9c5636c  failed to search on amazon
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib/listen/cover_manager.py", line 252, in get_cover
    ResponseGroup="Images,Request" )
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 350, in ItemSearch
    return pagedIterator(XMLItemSearch, argv, "ItemPage", 'Items', plugins)
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 227, in __init__
    dom = self.__search(** self.__arguments)
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 359, in XMLItemSearch
    return query(buildRequest(argv))
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 185, in query
    e = buildException(errors)
  File "/usr/lib/listen/amazon.py", line 170, in buildException
    e = globals()[ class_name ](msg)
KeyError: u'ECommerceService.NoExactMatches'

Benzer hatalar bende de mevcut. Sanırım kullanılan python bileşenleri sistemle uyumlu değil. Listen şu anda fazlasıyla hata içeriyor. Bazen bir şarkıdan diğerine geçerken bile kapanıyor. Kararlı hale gelmesi için daha bekleyeceğiz mecbur. Bu arada 0.7 sürümünün temmuz sonununda çıkması planlanıyormuş. Yeni özellik eklemeyi bırakıp kararlılık üzerinde çalışsalar çok iyi olur.

agritux

Hehe o halde ben eski sürüme geri döneyim :)

utdmr

Alıntı yapılan: sessizce - 22 Haziran 2009 - 18:00:04
@utdemir
Tam olarak ne yaşadığınızı anlatır mısınız? Belki sorun sizden kaynaklıdır. Kaç şarkıdan bahsediyoruz?
Total number of songs: 5133
Total size of archive: 33.8Gb (36393059826 bytes)

Aslında ubuntu forumunda olmamam gerekiyor, ArchLinux kullanıyorum, ama Ubuntu'da da, örneğin Exaile ve Rhythmbox aşırı yavaş davranıyordu arama yaparken. Ama Amarok saniye bile bekletmiyor. Listen'de diğerleriyle aynı şekilde, çok yavaş. Amarok 1.4 sürümlerinde mysql databaseini kullanma şansımız vardı, acaba bu şekilde bir destek var mıdır koleksiyonu hızlandırmak için?
--

heartsmagic

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Haziran 2009 - 18:42:24
Alıntı yapılan: sessizce - 22 Haziran 2009 - 18:00:04
@utdemir
Total number of songs: 5133
Total size of archive: 33.8Gb (36393059826 bytes)

Aslında ubuntu forumunda olmamam gerekiyor, ArchLinux kullanıyorum, ama Ubuntu'da da, örneğin Exaile ve Rhythmbox aşırı yavaş davranıyordu arama yaparken. Ama Amarok saniye bile bekletmiyor. Listen'de diğerleriyle aynı şekilde, çok yavaş. Amarok 1.4 sürümlerinde mysql databaseini kullanma şansımız vardı, acaba bu şekilde bir destek var mıdır koleksiyonu hızlandırmak için?

Bende bunun dörtte biri kadar arşiv var ancak Rhythmbox son derece hızlı arama yapıyor. Hatta ben yazarken o buluyor bile. Fakat belirli bir sayının üzerinde problem yaşanmaya başlanıyorsa bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

utdmr

Amarok bir tek hızlı davranan. Exaile'yi kullanmak isterdim aslında. En güzel müzik çalar bence. Ama tek bir harf yazdığım anda pencere saniyelerce yanıt vermiyor. Audacious da hızlı, ama onun da çalma listesi çok kullanışsız geliyor bana. Koleksiyonumu hızlı yöneten bir oynatıcı bulduğum anda değiştireceğim...
--

heartsmagic

Dediğim gibi bir önceki iletimde anlattığım üzere ben Rhythmbox'tan son derece memnunum. Gün gelir de o kadar parçam olursa tekrar not düşerim bu başlığa :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Haziran 2009 - 01:23:22
Dediğim gibi bir önceki iletimde anlattığım üzere ben Rhythmbox'tan son derece memnunum. Gün gelir de o kadar parçam olursa tekrar not düşerim bu başlığa :)

rythmbox'a +1 sisteminde 5 günlük şarkı varmış. en güzel özelliği ise osd ekranının espirisi. sanat çı ve albüm bilgilerini sanat şu albümünden söylüyor diye bildiriyor. trt radyoları hesabı
Chmod bizim işimiz.