nvidia geforce 7100 gs driver yüklenimi?

Başlatan ouranus, 05 Haziran 2009 - 19:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ouranus

Merhaba Ekran kartım nvidia geforce 7100gs ve nvidia nın internet sitesinde gerforece 7series linux 32bit/64bit için driver buldum içeriğinde 7100 gs de mevcut 7 series destekleyen modellerin içinde yazılımı indirdim. NVIDIA-Linux-x86_64-180.60-pkg2.run  adında bişey..
Bunu ses kartında olduğu gibi ...

cd /home/kullanıcı adınız/Desktop/NVIDIA-Linux-x86_64-180.60-pkg2.run
sudo make
sudo make install

yaparakmı yükleyecem?

Malik

ekran kartınızı sistem>yönetim>donanım sürücülerinden yükleyemiyor musunuz?
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

agritux

Bence siz ilk önce BURAYA bi göz gezdirin. Yine de aradığınızı bulamazsanız, forumda sağ üst köşedeki arama motorundan eminim her istediğinize ulaşacaksınız :) Sorduğunuz her şey zaten forumda bahsedilmiş, anlatılmış, tartışılmış şeyler.

ouranus

Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler. Arkadaşlar usb modem kullanıyorum ve internete xp den girebiliyorum sadece burda işime lazım olanları ihtiyacım olan konuları önemli olayları kağıda yazıp ubuntu tarafında uygulamaya çalışıyorum bu sebeple çok soru soruyorum affola hatta şuan evdede değil işdeyim. Donanım sürücüleri bölümüne girdiğim zaman pencere içeriği bomboş durumda hiçbirşey yok neyin yüklü neyin yüklenmediğini hiçbirşey anlamadım boş olduğuna göre yüklenmemiştir heralde. Ama grafiklerde biokadar iyi şuan sanki driver yüklü gibi arayüzü gayet iyi çözünürlük ekran gayet sağlam driver yüklü gibi ama dediğim gibi donanım sürücüleri bölümü boş buyüzden anlayamadım. Şimdi konuları incelerken bi arkadaş yüklü olup olmadıgını;
glxinfo | grep render
at /var/log/Xorg.0.log | grep drivers
yaz çıktıya göre ilk veriyi dikkate al evet ise sorun yok demiş eve gidince ilk işim bunu denemek olacak..

heartsmagic

Ayrıca Nvidia bölümünde bu sürücüleri nasıl yükleyeceğini anlatan bir de başlık mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

Alıntı yapılan: ouranus - 05 Haziran 2009 - 20:16:39
Öncelikle yardımlarınız için çok teşekkürler. Arkadaşlar usb modem kullanıyorum ve internete xp den girebiliyorum sadece burda işime lazım olanları ihtiyacım olan konuları önemli olayları kağıda yazıp ubuntu tarafında uygulamaya çalışıyorum bu sebeple çok soru soruyorum affola hatta şuan evdede değil işdeyim. Donanım sürücüleri bölümüne girdiğim zaman pencere içeriği bomboş durumda hiç* bir şey yok neyin yüklü neyin yüklenmediğini hiç* bir şey anlamadım boş olduğuna göre yüklenmemiştir heralde. Ama grafiklerde biokadar iyi şuan sanki driver yüklü gibi arayüzü gayet iyi çözünürlük ekran gayet sağlam driver yüklü gibi ama dediğim gibi donanım sürücüleri bölümü boş buyüzden anlayamadım. Şimdi konuları incelerken bi arkadaş yüklü olup olmadıgını;
glxinfo | grep render
yaz çıktıya göre ilk veriyi dikkate al evet ise sorun yok demiş eve gidince ilk işim bunu denemek olacak..

aradığın konuyu bulup, web sitesini kaydedip bir flash diske atıp ubuntuda açmanı önerebilirim.
yada usb modem çözümü bulunana kadar 8.10 kullanmanı tavsiye edebilirim.

ouranus

glxinfo | grep render yazıp enter yaptığımda il veri evet yazıyor.
at /var/log/Xorg.0.log | grep drivers yazdıgımda olumsuz şeyler çıkıyor. Ama ekran grafiklerim gayet iyi.. Yüklümü oluyor yani driver yüklü değilmi. Buarada forumdaki gibi ses kartını yükledim başarıyla herkeze teşekkürler şimdi hardware drivers bölümünde ses kartım gözüküyor ama ekran kartım gözükmüyor.

AbkHaZiaN

chmod +x paket_ismi.bin sudo ./paket_ismi.run
sudo sh ./paket_ismi.run

İle indirdiğin sürücüyü kurabilirsin.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ouranus - 06 Haziran 2009 - 11:18:47
at /var/log/Xorg.0.log | grep drivers yazdıgımda olumsuz şeyler çıkıyor. Ama ekran grafiklerim gayet iyi.. Yüklümü oluyor yani driver yüklü değilmi. Buarada forumdaki gibi ses kartını yükledim başarıyla herkeze teşekkürler şimdi hardware drivers bölümünde ses kartım gözüküyor ama ekran kartım gözükmüyor.

Elle kurduysan sürücüyü orada görünmeyebilir. glxinfo | grep render çıktısını görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ouranus - 06 Haziran 2009 - 11:18:47

Bu komutta hata olmuş,

cat /var/log/Xorg.0.log | grep drivers