[Arşiv][çözüldü]Ubuntu 9.10'ya yükseltmeden sonra açılışta yavaşlama?

Başlatan FıratikUS, 16 Haziran 2009 - 01:14:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Bugün ubuntuyu 9.10 sürümüne yükselttim.Yükseltme sırasında eski dosyaları yedeklemekmi silmekmi istersiniz aşamasında yedeklemeyi seçtim.
Boot edip masaüstüne geldikden sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadım henüz.Saatlerdirde bu şekilde kullanıyorumSistem stabil çalışıyor.

Tek sorunum Grub ekranından sonra ubuntu logosunun altındaki yükleme çizelgesi sırasında çok bekliyorum.Eskiden2-3saniyede geçerdi.Bir önceki çekirdek sürümüylede denedim sonuç aynı.Bunu düzeltmenin bir yolu varmı acaba.
Saygılar.....
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

heartsmagic

Ctrl+Alt+f1 ile konsola düşüp nerede beklediğine bakabilirsin.  Alt+F8 de bilgi verebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FıratikUS

"Loading hardware drivers" ve "starting kernel drivers" yüklenirken baya bir bekliyor.Yapılabilecek * bir şey varmı?
---------------------
Ekleme yapayım:pidgin anlamsız hatalar vererek olacakları haber veriyor.Bütün bu güncelleştirmeleri kaldırmak eski sürüme geçmek sağlıklı bir şekilde mümkünse en iyisi bunu yapayım.Kimse bu sorunu yaşamamış galiba arama yapıyorum yeni yazılan mesajlara bakıyorum tek benmi yaşadım bu sorunu.Talihsiz bedevi durumu yine.

heartsmagic

Artık geriye dönüş yok ne yazık ki. Başlangıç esnasında sürücüleri yükleme aşamasında bekliyor anlaşılan, ancak yine de o kadar uzun sürmemesi gerekiyordu.

! Ben Karmic kısmını tamamen es geçip Jaunty diye algılamışım. Daha alfa olan bir sistemde bunlar çok ama çok ama çok normal :D

Sürekli güncellemeleri al ve öyle devam et. Alfa kullanıyorsak üzgünüm ancak bu gibi problemlerden dert yanmaya pek hakkımız yok. Zaten alfa/beta/rc sürümler kullanılıp hatalar geri bildirilsin diye camiaya açılıyorlar.

FıratikUS

Dediğin gibi yaptım.İlkiş güncellemelere bakmak oldu 72 tane güncelleme vardı hepsini yükledim.Pidgin yerinede emesene kullanıyorum.Sistemde henüz bir sorun yok sadece açılış ve pidgin.Beta olmasına rağmen eskisinden istikrar açısından bir eksiği yok gibi.

heartsmagic

FıratikUS

Sorun devam ediyor.Açılıştaki bazı şeyleri not ettim.Birden bire yazılar hızla aktığı için ancak bunları yazabildim.
Önemli olanlarda bunlardı galiba takıldığı yerdeki hata uyarıları kabaca şöyle belki bir fikir verebilir;
end_request:1/0 error dev fd0,sector0
buffer1/0 error on device
fd0,locigal block0

heartsmagic

Bu fd0 meselesi neden çok çıkmaya başladı acaba karşımıza. fstab dosyandaki fd0 ile ilgili olan satırı kaldırabilirsin. Ancak fstab içinde işlenmiş fd0 açılışın ilk anlarında devreye girip sorun yapıyor olabilir mi pek bilemiyorum.

FıratikUS

fstab dosyasını düzenledim yeniden başlattım Ubuntu'yu ama değişen birşey yok.Artık pekde önemsemiyorum bu sorunu.Sonuçta açılıyor ve çalışıyor.