Masaüstüne yeni satır eklemek

Başlatan BlackChambers, 30 Nisan 2008 - 13:58:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BlackChambers

Merhaba arkadaşlar, ubuntu 8.04 kullanıyorum. (gnome 2.22) Alttaki görev çubuğunu iki satır yapmak istiyorum. Yeni panel eklediğimde açtığım pencereler yeni panelde görülmüyor dolayısıyla boş kalıyor. Windowstaki gibi iki satıra nasıl çıkarabilirim acaba?

Teşekkürler..

heartsmagic

Kendi gördüklerimle söyleyecek olursam, iki satırlık panele henüz rastlamadım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BlackChambers

Yeni eklediğim panele de pencere listesi öğesi ekleyince artık orda da gösteriliyor ama diğer panelle paylaşımlı değil. aynı pencereler ikisinde birden görünüyor yani. Neyse umarım bulabilirim teşekkürler yine de @heartsmagic

munirekinci

Panelin kalınlığını artırdığında yeni bir satır daha eklemiyor mu?
Yada panel azami ne kadar büyütülebiliyor?

ufuk_k

Önce tüm paneli ve pencere listesini falan silip, yeni büyük bir panel oluşturarak öğeyi yeniden ekleyin. Ama sanmıyorum, gnome panelinin böyle biz özelliği olduğunu. KDE'de boyutunu ve nasıl görüneceğini belirleyebiliyorsunuz.

demir

Gnome çok esnektir.. Win gibi düşünmeyin...

Bir panel daha ekle.. Ona ana müne, saat, çöp kutusu, bilgi alanı, ağ ve ses ayarlarını aktar. Üste ya da altta duracak panele ile sadece panecere listesini ekle.. İşte iki satır..  Hatta üstüstü duran her iki panelin boyutlarını da belirleyebilirsin.. Üstteki panel x pixel alttaki panel y pixel olsun...

Ayrıca unutmaki WİN'de tek masaüstü var..

Çoklu masaüstü kullanmaya super+e ile arasıra toplu bakmaya.. Super+tab'la pencereleri çevirmeye biraz alışırsan.. İnan 2 satırlı win çubuğu sana yontma taş çağı baltası gibi görünecek :)

Sadece kur ve 5 dakika dene :)

LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)