[Çözüldü] rar dosyası açmak

Başlatan thrall, 01 Nisan 2009 - 14:18:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thrall

linux ubuntu 9.04  kullanıyorum bi kaç gündür, bu forum sayesinde çözüm buluyorum hep. şimdi yeni bir sorunum var. forumda arattırdığım zaman karşıma  çözüm çıktı ancak bende işe yaramadı, şöyle ki;
rar dosyası indiriyorum internetten masaüstünde açmaya  çalıştığım zaman arsive yöneticisi ile arşive type not supported uyarısı alıyorum acaba konsol ile yapabilirmiyim diye çözüm aradım bir konu başlığında şu komutu gördüm suda apt-get install unrar yazdım ama bende bash: suda: command not found
yazdı ekrana...kimileri wine ile winrar kurmaktan ve açmaktan  bahsediyor, wine nedir bilmiyorum.
ne yapabilirim ?

thrall

çok özür dilerim sudo yazacağıma suda yazmışım konsol ile oluyormuş çatır çutur oldu konu kapanabilir

bytan

Baktığınız başlığa tekrar bakar mısınız? Orada sudo mu yazıyor yoksa suda mı? Eğer suda ise bildirin onu da düzeltelim..

Düzenleme:

Madem hatanı buldun, kapatalım o halde.. ;)

Düzenleme2: wine, windows programlarını linux altında çalıştırmaya yarayan emülatördür. Pek mecbur kalmadan kullanmıyoruz. Forumda ayrıntılı bilgileri var.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST