Ubuntu için laptop

Başlatan haliloncen, 25 Kasım 2016 - 19:45:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haliloncen

Merhaba dostlar, elimdeki oyuncu sistemimi satıp yerine çok pahalı olmayan eli ayağı düzgün hafif, ekran çözünürlüğü iyi olan bir laptop alıp ubuntu ile kullanmayı düşünüyorum. var mıdır tavsiyeleriniz?

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neynefes

Şu anda mevcut cihazların büyük bir çoğunluğu Ubuntu ile rahat çalışacaktır. Dikkat etmenizi önerebileceğim noktalar; harici ekran kartı bulunacak ise bence nvidia tarafında olsun tercihiniz. Bazı donanım kartlarında da baş ağrısı olabiliyor. Kara liste başlığı vardı sanırım oraları biraz kurcalayabilirsiniz. İçinde hazır Ubuntu bulunan cihazlar konusunda çok bir araştırmam mevcut değil.

haliloncen

Sanırım şöyle açıklasam daha anlaşılır olacak. 2x2 ddr4 çift kanal 4gb ram ,i5 yada i7 6. nesil bi işlemci, harici ekran kartının çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. ekran çözünürlüğü full hd olmalı ve önemli gördüğüm son husus ince ve zarif olması. bütçe olarak 2000 tavan sınır. bu beklentilerime cevap veren bir cihaz bulmaya çalışıyorum. sizinde bildiğiniz duyduğunuz ya da öyle değil şöyle olursa daha iyi olur diyecekleriniz varsa memnuniyetle dinlerim.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

neynefes

Fiyatlar konusunda son durum nedir bilmiyorum gerçekten. Yalnız ince, zarif kelimeleri 2binin üzerinde olur gibi geliyor :)

WaylandIZMIR

Ben bir kaç Dell marka dizüstü bilgisayara Ubuntu kurdum hiç bir sorunla karşılaşmadım. Ekran kartın kesin ama kesin kez Nvidia olsun. Onboard düşünüyorum demişsin fakat 2000 lira verdikten sonra harici Nvidia kartlı cihaz alabilirsin.
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

decent

LENOVO 80T7003DTX
900-950 civarı fiyatı var.

sezgin122

Benim Acer V3-571G  Open Suse kurcaktım ne geregi var dedim Gnome olarak ubuntu güzel ya Kde' yi sevmiyorum Ubuntu Sade ve güzel