Bumblebee Kurulumu Sonrası Açılmıyor

Başlatan zuL4, 20 Eylül 2015 - 13:25:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zuL4

Ubuntu kurulumunu yaptıktan sonra ilk iş olarak Bumblebee kurdum ve sistemi yeniden başlattım fakat sistem açılmadı daha doğrusu masaüstü gelmiyor.
Komut satırına ulaştıktan sonra bumblebee'yi kaldırmaya çalıştım ama couldn't find gibi bir hata veriyor. Update ve Upgrade komutları sonucunda bir değişiklik yapmıyor. Zaten hepsi yüklü, yüklenecek yok gibi bir mesaj veriyor. Ubuntu-Desktop'ı da tekrar kurdum bir değişiklik yok.

Sorunun bumlebee kurulumunda olduğunu düşünüyorum. Nvidia Optimus teknolojisini kullanıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Eylül 2015 - 15:01:15

Nvidia sürücülerini kaldırınca masaüstü açıldı ama tekrar bumblebee kurulumu yapınca yine açılmadı.

natgho

Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

zuL4

Zaten kurulumu da kaldırma işlemini de belirttiğiniz linkteki gibi yaptım.

heartsmagic

http://kb.ubuntu-tr.net/ekran-komutlari
çıktıları bir görebilir miyiz? En azından lspci ile ilgili olanı.

Ayrıca, Ubuntu sürümün nedir? Kurulumda sıkıntı çıktı mı? Çıktıları görmediğimiz için yorum yapamıyoruz ne yazık ki bu şekilde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

earas

@zuL4 Ben de yakın zamanda Bumblebee ile uğraşırken bu duruma geldim. Şifreyi giriyordum ama masaüstü gelmiyordu. Büyük ihtimalle üzerine gitsem bi çözüm bulurduk ancak burada arama yaparken yönlendiğim bir linkteki çözümü denedim.

Buradaki preferred mode ile oynamak işimi görüyor. Çoğu zaman auto doğru seçimleri yapıyor. Ama istersen oyun açacağın zaman vs maximum performansa alarak garantilemiş olursun. Ekran kartımın sıcaklık seviyesine ve oyundaki performansa dayanarak bende kesinlikle doğru çalışıyor diyebilirim.

Ek bilgi olarak vereyim dedim.