İntel ekran kartlarında flash player tam ekran sorununun çözümü

Başlatan matrax_41, 03 Mayıs 2009 - 02:37:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Tüm Intel kullanıcıları açık kaynak sürücüyü kullanıyorlar zaten. Şu çıktıyı görebilir miyiz:
cat /etc/adobe/mms.cfg
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hazein71

Eve yeni aldım neti bilgisayarım biraz eskı ama iş görür halde,bnde nette video izlerken donma yaşıyorum,video doluyo ama donarak izletıyo.tüm msjları okudum kod falan yazmıssnız onları nereye  yazcam bulamadım :-\ bi yardımcı olursanız sevinirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Eylül 2012 - 17:03:30

yardım edecek kimse yokmu ya ???

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Eylül 2012 - 17:27:24

biriniz bişey yazın kardeşim ya

matrax_41

Burayı Ubuntu'nun ücretli çalışanlarından oluşmuş bir forum gibi görüyorsunuz sanırım.  Buradaki herkes gönüllü ve bilen herkes cevap yazar zaten. 2 dakikada bir cevap veren yok mu diyeceğinize keşke biraz arama yapsanız.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

hazein71

matrax_41

hazein71

nettten indirmekmı gerekıo onu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Eylül 2012 - 18:33:48

kardes ucbirim nedir nerden girilıyo

if

@hazein71, lütfen iletilerinizi yazım kurallarına uyarak yazınız.

Uçbirimi açmak için ctrl+alt+t tuşlarını basınız.

hazein71

Benim bilgisayar girmiyo o dediğin kısayoldan,anlamıyorum niye böyle yinede teşekkür ederim

cagriemer

Ctrl, Alt ve T tuslarina ayni anda basmaniz gerekiyor. Yine de acilmazsa ekranin sol en ustteki kisiminda bulunan Ubuntu logosuna tiklayip acilan yere terminal yazdiginizda gozuken siyah kutu ucbirimi acar.

heartsmagic

Mucan

Ben windows 7 kullanıyorum aynı sorun bende de var nasıl halledebiliriz?

heartsmagic

@Mucan, bizler Ubuntu işletim sistemi kullanan ve onun sorunlarına çözüm arayan bir forumuz. Windows için kendi forumlarına bakabilirsin.

welldive

Selamlar, nvidia ekran kartları içinde geçerlimi bu yöntem yoksa başka bir yol izlemem mi gerekiyor. Gerci benim sorunum , hem tarayıcımda flash video izlerken hemde bilgisayarımda kayıtlı normal video izlerken oluyor. Nedenini bir türlü anlayamadım, şimdiden teşekkürler...

heartsmagic

@welldive, belki yarar belki yaramaz bu yöntem. Denemekten zarar gelmez, geri alması da kolay.
Eğer iş görmezse durumu ayrıntılarıyla yeni bir başlıkta aktarırsın. Grafik kartı sürücüleri de önem arz ediyor senin sorununda. Ona ait çıktıları da aktarırsın.

welldive

Cevabın için teşekkür ederim, deneyeceğim, bakalım umarım bir çözümü olur, zira süreki makinama reset atmak can sıkıcı bir hal aldı...

heartsmagic

Fakat söylediğin gibi bu sorun yereldeki videolar için de geçerliyse konunun Flash'la alakası yoktur.

heartsmagic

Zaten bir konu mevcutmuş senin sorunun için, oradan devam edebiliriz.

berat01

Aynı sorunla bu gün ben de karşılaştım. Bir çok şey kurcaladım, uğraştım ama sonuç alamadım. Ama sonra çözümü buldum.

Belki birinin işine yarar diye belirtmek isterim.

2 ekran birden kullanıyorum, ikisinin çözünürlüğünü aynı yaptım (1024x768) sorun ortadan kalktı.