[Çözüldü] Kubuntuda Kde Ne Durumda ?

Başlatan ethem578, 12 Temmuz 2012 - 23:14:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karboran

Alıntı yapılan: berat01 - 27 Temmuz 2012 - 19:14:29
@kafkasyali
Deneyimini güzel anlatmissin :)
Peki hic lxde ya da xfce denedin mi? Onlarin da Unity ya da Gnome kadar kasmamasi lazim.

xfce kullanıyorum ATI Hd 1 gb Ekran kartımla beraber uçuyoruz :)

Mütevazı uçak :)
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

kafkasyali

Sistem kasmıyor aslında. Unity ve Gnome sıcaklık konusunda çok cömert. Ilık bir hazır kahve hazırlamak istiyorsanız ve ısıtmak için gerekli techizat yoksa, fincanın içine karışımı hazırlayıp güç düğmesinin üzerine koyarsanız 10 dakikaya hazırdır. İnanın abartmıyorum. Yakacak makinayı.

Görsellik konusuna da çok önem veriyorum. Donanımım da iyi sayılır. LXDE ve XFCE masa üstü ortamları biraz hafif olduğu için pek bakmamıştım. Ama ilk fırsatta kurup deneyeceğim :)

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

karboran

Evet dayanamadım ve hayatımda ilk defa KDE yükledim. Gerçekten harika XFCE arasında performans farkı çok az oldu. Birde ATI ile gerçekten uyum içinde çalışıyo tüm efektleri açtım artı extra panel ve menüler indirdim ve ısınma problemi hiç olmadı gnome3 olsa yanmıştı herhalde :) .. Faket geri XFCE döndüm :).. Olurda bir gün canlı eğlenceli sade olmayan bir masaüstü istersem ... " KDE " ;)

berat01

Benim de kartım ATI ve kubuntuyu daha önce hiç denemedim. Pardusu denedim ama o da günlük kullandığım sistemim değil. Duymuşsunuzdur zaten şu sıralar pardus biraz sorunlu, Anka diye bir oluşum var gerçi umarım başarılı olunur. Her neyse Atinin gerçekten KDE ile daha iyi çalışması benim de garibime gitti. Çünkü hep KDEnin hantal olduğunu duyuyoruz çevremizde. Ama ben de sadeliği seven biri olarak gnome 2 kullanıyorum şimdilik. Performans gayet iyi :)

karboran

Alıntı yapılan: berat01 - 28 Temmuz 2012 - 00:28:13
Benim de kartım ATI ve kubuntuyu daha önce hiç denemedim. Pardusu denedim ama o da günlük kullandığım sistemim değil. Duymuşsunuzdur zaten şu sıralar pardus biraz sorunlu, Anka diye bir oluşum var gerçi umarım başarılı olunur. Her neyse Atinin gerçekten KDE ile daha iyi çalışması benim de garibime gitti. Çünkü hep KDEnin hantal olduğunu duyuyoruz çevremizde. Ama ben de sadeliği seven biri olarak gnome 2 kullanıyorum şimdilik. Performans gayet iyi :)

sadeliği seviyorsan XFCE dene derim kesinlikle ..

sudo apt-get install xubuntu-desktop

berat01

XFCEyi bir ara denemiştim ama bir kaç gün sadece. Sonra ne oldu hatırlamıyorum silindi gitti. Kesin sağı solu kurcalarken çökertmişimdir :D. Ama güzel sistem ben de seviyorum.

if

@ethem578, sorunuza tatmin edici bir cevap aldıysanız konuyu kapatalım.

kafkasyali

XFCE ve LXDE arayüzlerini kurdum. Bilgisayarın bünyesi XFCE'yi kabul etmedi. Nasıl bir kabiliyettir bilmiyorum. KDE ayarlarını da bozdum sonra düzelttim :)

XFCE'de ısınma sorunu oldu. Ama LXDE'yi sevdim :)

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

nasilolcekbuisler

KDE gayet güzel bir durumda.korkmadan kullanılabilir.11.10 kullanıyorum.hiç bir uyumsuzluk,bozukluk,aşırı sistem kullanımına rastlamadım.destek bitene kadar da silmeyi düşünmüyorum.12.04 de de 5 sene silmem herhalde.