Scribus'ta Yaptığım Dergi Çalışması

Başlatan MehmetNuri, 19 Haziran 2012 - 12:16:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MehmetNuri

buyrun arkadaşlar yorumlarınız ve eleştirileriniz benim için önemli

http://s2.dosya.tc/server16/XZNJWU/_rnek_al__ma.pdf.html

arpia

Tabi eleştiri kısmını bu işi bilenler yapmalı ama ben bir kullanıcı yada okuyucu olarak gördüğüm hakkında yorum yapayım. Başlangıç için gayet başarılı, en üstte bulunan renk geçici daha yumuşak olabilir bence. Dış çerçeve çizgileri rahatsız edici sanırım komple kaldırmak lazım. Birde daha güzel yazı fontu kullanılabilir.
Bu konuya vakıf olmayan yorumlar dışında gayet başarılı, devamını bekleriz.

MehmetNuri

bu ilk çalışmam gün geçtikçe ilerleyeceğime inanıyorum

arpia

İlk çalışma için şahane zaten. Diğer söylediklerim ise biraz göreceli tabii ki. Elinize sağlıki dediğim gibi devamını bekleriz, kesin her seferinde daha güzel ve daha gelişmiş şekilde gelecektir karşımıza.

cerencalici

Ben de bir okur olarak yorum yapayım. :)

Öncelikle @arpia'ya üst şerit rengi ve çizgiler konusunda katılıyorum.

Üst şeritteki renk geçişiyle "İçindekiler" zeminindeki renk geçişinin aynı değerlerde olması göze daha hoş görünür kanımca.
Bir de sayfa numarasını şayet ortaya alacaksanız daha küçük olması gerekir sanırım, çünkü böyle çok dikkat çekiyor. Sayfa numarası için kullandığınız yarım daire, sağ alt köşede kullanılmaya daha uygun. Eğer ortada kullanılacaksa tamamının, daha küçük bir şekilde kullanılması uygun olur kanaatimce.

Bir de bende var olan bir hastalıktır hiza konusu. :) "İçindekiler" butonunun bulunduğu zemin, sayfa kullanım alanından taşmasa, tam yazıların bittiği hizada başlasa süper olur bence. :D

Yazıların yerleşimi için de bir şey söylemek istiyorum. Yazıları iki yana dayalı yazsanız ve tireleme kullansanız yazıların okunması kolaylaşır.

Tüm bunların yanında başlangıç için oldukça iyi çalışmanız. Scribus öğrenmeye çalışmak zaten güzel bir davranış. Pek bilen yok malum. :D

Elinize sağlık.
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

MehmetNuri

eleştirileriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim . İlerde yapacağım çalışmalarda önerilerinize önem göstereceğime kuşkunuz olmasın :)

cerencalici

O zaman yeni çalışmalarınızı merakla bekliyoruz. ;)
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S

kardelen

arkadaşlar ben ilk defa scribus kullanacam ve yardıma idtiyacım var  :-\

heartsmagic

@kardelen, aynı soruyu farklı başlıklarda aktarma lütfen. Açmış olduğun bir başlık var, durumu oradan takip edebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.