Ubuntu açılmıyor.

Başlatan wRei, 14 Ekim 2011 - 20:27:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wRei

Arkadaşlar bilgisayarı onboarddan kullanıyordum fakat iki sistem birden kullandığım için arada diğer sisteme girip oyun oynadığımda kasılmalar meydana geldiği için ekran kartını takmaya karar verdim. (Palit nvidia geforce 210 | 1024 MB) diğer sistemde sorun çıkmadı ubuntuya girdiğimdede sorun yoktu hatta görüntü daha netti fakat efektler aktif değildi efektleri aktif etmek için tıkladığımda ekran kartının kurulumuna başladı sorunsuz kurdum fakat mac görünümü vermiş olduğum sistem apple gibi açılacağına normal ubuntu şeklinde açılıyordu ve siir oldum giriş ekranı ayarlarından bir seçeneği değiştirdim ve artık girişte sol üst köşede beyaz kutucuk şeklinde terminal benzeri birşey çıkıyor klavye mouse falanda çalışmadığı için birşey yazamıyorum o sorunu nasıl çözerim yardım ediniz lütfen sistem seçme ekranında recovery falan yazan seçenek var acaba oradn düzeltebilirmiyiz.

Kullandığım sürüm: 10.10

if

@wRei, o bahsettiğiniz ekran gelince CRTL+ALT+F1'e basın. Kullanıcı adı ve parolasını girdikten sonra sudo pkill X komutunu verin. Ardından sudo service gdm start komutunu verdiğinizde kullanıcı giriş ekranı gelecektir. Oradan uygun masaüstünü seçip giriş yapınız.