Ubuntu | Linux Kaynaklarım

Başlatan yakusha, 29 Ocak 2011 - 01:24:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Bir şeye girerken öyle yarım yamalak girmeyi sevmediğim için elimde bir hayli ubuntu veya linux ile ilgili kaynak oluştu

bunları bugün itibariyle (29 Ocak) şu şekilde sıralayabilirim

Yabancı Dergi
FCM : 1-44 arası tüm sayılar, birkaç sayısı türkçeleştirilmiş
Linux+ : 1-13 yayınlanmış tüm sayılar

Yerli Dergi
Enixma: 2006-2010 arası tüm sayılar
ÖzgürlükİÇin: 1-29 arası tüm sayılar
PLO, parduslinux.org dergisi: 1-27 arası tüm sayılar
Root: 1-5 arası tüm sayılar
Sudo: 1-27 arası tüm sayılar

Dolaylı İlişkili:
UEKAE: 1-4 arası tüm sayılar (kriptoloji)

Eskilerden
Penguence Dergisi: 1-5 arası tüm sayılar

El Kitabı
Ubuntu Starter Guide 10.04 (LTS Sürüm) el kitabı
Kim Korkan Unixden
Kim Korkar Linuxtan

Linux Dışı
BSD Mag Dergileri (karışık)
Haking : 2010-2009 arası neredeyse tüm sayılar

yaklaşık sıkıştırılmamış 3.gb bir arşivimi var :) bunu nerden nasıl paylaşabiliriz... tabii sıkıştırınca daha az yer kaplayacaklar...

Artık bu forumu kullanmıyor.

sem

3 GB için en makulu torrent gibi duruyor...  Ya da torrent dışında bir yol ile paylaşacaksanız parçalar halinde paylaşmanızı taviye ederim... Yüklerken daha çok uğraştırsa da, bir güncelleme düşünürseniz 3GB hesaba katmanız gerekmez...

Arşiv sağlammış ama =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

utdmr

Eğer torrente koyarsanız gece gündüz garanti bir seed ben olurum :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

mehmetux

Torrent hem indiren hem yükleyen için daha kolay olur gibi, ben de bilgisayar başında olduğum sürece seed ederim..
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

yakusha

sıkıştırmayı denedim ve tar.gz şeklinde sıkıştırınca 1.8 GB oluştu...

torrent ile dosya indirmeyi bilmeme rağmen dosya eklememiştim hiç... bir anlatım da bulamadım, varsa yol gösterirseniz torren haline de getiririz... yoksa şimdi multiupload sitesine upload etmeye çalışıyorum... kabul ederse parça parça ekleyeceğim.

superjax

torrent olursa ben indiririm seed de olurum

DoGuKaN

fthkrkmz

Seed'de bende destek olabilirim :)

Not: Tüm iletilerinizi kalın harflerle yazmayınız.

mehmetux

Alıntı yapılan: yakusha - 29 Ocak 2011 - 04:07:50
sıkıştırmayı denedim ve tar.gz şeklinde sıkıştırınca 1.8 GB oluştu...

torrent ile dosya indirmeyi bilmeme rağmen dosya eklememiştim hiç... bir anlatım da bulamadım, varsa yol gösterirseniz torren haline de getiririz... yoksa şimdi multiupload sitesine upload etmeye çalışıyorum... kabul ederse parça parça ekleyeceğim.
Ben bildiğim kadarıyla anlatayım. Öncelikle  http://thepiratebay.org/ bu siteye üye ol daha sonra (transmission kullandığını var sayıyorum) transmission>dosya >yeni ile  çıkan pencerede kaydet>indirilenler, kaynak dosya>"upload etmek istediğin dosyayı seç" ve yeni butonuna tıkla(upload edeceğin dosyada indirilenler klasöründe olsun), daha sonra üye olduğun sitede sayfanın  altında linkler var upload torrent linkine tıkla.
Çıkan pencerede dosya seç butonu var  transmission ile oluşturduğun torrent dosyasını seç(indirilenler klasöründe xxxx.torrent ), torrent adına dosya adını yazabilirsin, sınıf bölümünde uygulamalar>unix seçebilirsin, açıklama bölümü document for linux veye ubuntu olarak girebilirsin(diğer kısımlar boş kalabilir) daha sonra formu doğrulayıp add to index dedikten sonra torrent dosyasını indireceğin sayfa çıkacak karşına, torrent dosyasını indirip transmission ile çalıştır hash doğrulaması yapacak, sonra da torrent adresini bizimle paylaşabilirsin biz de indirmeye başlarız.
Soru sormadam önce empati kurmak lazım.

utdmr

Mazur görürseniz bir öneri, sıkıştırılmamış halde klasör klasör koyarsanız internete, isteyenler istediği kısımları indirebilir. Hiç sevmemişimdir tek bir sıkıştırılmış dosya halinde gelen torrentleri.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

yakusha

1 ay bir anadolu turunda olacağım, o sebeple bu projeyi askıya alalım, turdan sonra ilk fırsatta ekleyelim :)

zeusmaster

okulun netinden ftp açabilirim asllında ben.Kendime ayit bir makine var ve server olarak kullanıyorum.İsterseniz bütün dosyaları oradan paylaşabiliriz.
Up and Running...

empax

Google docs'a yukleyip paylasim ayarlarindan paylasima acarsaniz en kolayi bu olur sanirim, 2gb dosya alani veriyor. Kimsenin torrent ile seed etmesine de gerek kalmaz. Ama tek bir skinti var buraya yuklenen rar arsivleri tek dosya olarak degil tum icerigi gosteriliyor. Tar.gz veya iso olarak denenebilir, denemedim.
Google docs'tan dosya indiriken hizi da gayet iyi. Denemenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.  :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

seniorokur

Son mesaj 2011 de atılmış ama ben bu arşivi nasıl edinebilirim bir yere atılmamış galiba ama :(
I can hear the birds
I can see them fly
I can see the sky
It's about to cry

jayw

Arkadaşlar buradaki arşivin tamamı olmasa da büyük bir kısmını aşağıdaki bağlantıdaki sayfayı inceleyerek indirebilirsiniz.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=25590.0

seniorokur

Alıntı yapılan: jaywArkadaşlar buradaki arşivin tamamı olmasa da büyük bir kısmını aşağıdaki bağlantıdaki sayfayı inceleyerek indirebilirsiniz.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=25590.0
Teşekkür ederim.
I can hear the birds
I can see them fly
I can see the sky
It's about to cry