Plymouth (Açılış Logosu) Çözünürlüğünü Değiştirmek

Başlatan gio, 02 Mayıs 2010 - 08:37:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rick

Ya bu yine çok çirkin görünüyor. Hani ilk kurulumda çıkan mor yerine pembe otomatik olarak geniş böyle ışıltılı parlak bir ekran vardı ya, onu nasıl getirebilirim?

spxln

Alıntı yapılan: eribol - 15 Eylül 2010 - 04:47:32
Alıntı YapMemory Size: 14 MB
Ekran kartı 14mb mı gösteriyor? Doğru mu bu? Desteklediği çözünürlükler bu değere göre çok yüksek görünüyor.

hafıza 1 gb  neden böyle bir şey yazdığını bilmiyorum.anlatımda metinindeki çözünürlüklerin aynısını (hiç değiştirmeksizin) kopyala yapiştir yaptim. bu sefer de kapanış boyutlar düzeldi kubuntu diye kapanıyor . açılırken de ubuntu  10,04 lts yazan aynı bu metin büyüklüğünde bir yazı ile açılıyor deli olacam ya.. herkezde çalişiyor ben niye beceremedim

rick

Alıntı yapılan: Rick - 15 Eylül 2010 - 12:05:00
Ya bu yine çok çirkin görünüyor. Hani ilk kurulumda çıkan mor yerine pembe otomatik olarak geniş böyle ışıltılı parlak bir ekran vardı ya, onu nasıl getirebilirim?
Bunu araştırdım, buldum. Bir sürü plymouth teması var.

marjinal1st

Bu Plymouth için farklı temaları nereden yükleyebiliriz acaba?
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

Yiğit Ateş

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: pisahmet - 12 Ekim 2010 - 12:37:26
Bu Plymouth için farklı temaları nereden yükleyebiliriz acaba?

sudo plymouth-set-default-theme --list
listedekilerinden birini seçebilirisiniz.

rick

spxln

beyler bilgisayara format atip 10.10 yükledim. Plymouth çözünürlük yine düzelmedi ya hatta daha kötü bi hal aldi ne yapmaliyim sizce açasim gelmiyor ya..

krwlng

Tamam plymouth düzgün görünse daha iyi olur falan da sırf açılışta 5 saniye görünen bir resim büyük görünüyor diye, ve çözümü varken, linux kullanmama nedeniymiş gibi anlatmayın lütfen. Bilmeyen biri bunu okusa, gerçekten büyük bir sorun zanneder.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

spxln

Alıntı yapılan: krwlng - 13 Ekim 2010 - 01:08:02
Tamam plymouth düzgün görünse daha iyi olur falan da sırf açılışta 5 saniye görünen bir resim büyük görünüyor diye, ve çözümü varken, linux kullanmama nedeniymiş gibi anlatmayın lütfen. Bilmeyen biri bunu okusa, gerçekten büyük bir sorun zanneder.
haklisiniz... kullanılmaya değer olmasa o kadar zahmet çekip tekrar yüklemezdim zaten yanlis anlasilmasin fakat ilk kullanmaya başlarken yaşadiğim tüm problemleri burda, ubuntu forums da ya da başka kaynaklardan çözdüm bunu 1 ay kadar bir süredir çözemedim.. yani göze hitap etmesini istiyor insan

heartsmagic

@spxln, bizlerde düzeliyorken sende düzelmemesi garip. Çözünürlüğü daha düşük bir şeye ayarlayarak dene. Zira anlatımda bana söylenen çözünürlük mesela uymuyordu sistemime, ben de normal kullandığım çözünürlüğe dönerek hallettim olayı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bloodless

Benimde maximum 1024 x 768 destekliyor bu plymount ekran wide screen olunca acayip rahatsız edici oluyor =). Bu plymountu kaldırsak mı acep? Yada alternatif var mı plymount'a?
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

spxln

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ekim 2010 - 21:50:01
@spxln, bizlerde düzeliyorken sende düzelmemesi garip. Çözünürlüğü daha düşük bir şeye ayarlayarak dene. Zira anlatımda bana söylenen çözünürlük mesela uymuyordu sistemime, ben de normal kullandığım çözünürlüğe dönerek hallettim olayı.

listedeki çözünürlüklerin neredeyde hepsini denedim. hiç biri olmamişti. son çare 1024*768 çözünürlüğü tekrar denedim bu sefer oldu.. format atmadan once de denemistim olmamisti.. oysaki desteklenen olarak 2048 leri bile gösteriyor.. neyse buna raziyim:) vga moddan daha kötü açiiyordu ya..
ubuntunun en sevdiğim yani istediğin gibi üstünde oynayabilmek süslemek ;) ilgilenen arkdslara teşekkürler

ScaryMan

10.10'da kendi algıladı çözünürlüğü ve artık normal masaüstü çözünürlüğümde açılıyor Ubuntu. 10.10 benim için süper bir "upgrade" oldu :)

amon-ra

bende logo bile çıkmıyor ubuntu 10.10 yazıyor daha güzel oldu böyle :D

rick

Alıntı yapılan: amon-ra - 16 Ekim 2010 - 18:57:33
O, zaten kurulu bir Plymouth temasının silinmesiyle oluyor. Edubuntu'yu kurup, sildiğimde keşfetmiştim.

spxln

arkadaslar bir mac temasi yükledim ve tema içerisinde plymouth temasi da varmis. açilip kapanirken apple logosu çıkıyordu. daha sonradan çift işletim sistemi olduğundan BURG yükledim . açiliş daha da hoş oldu . yüklemeden sonra açılırken ayarsız(çözünürlük açısından) bir ubuntu 10.10 yazısı çıkıyor fakat kapanırken çözünürlüğü normal bir apple logosu çıkıyor. bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

rick

Alıntı yapılan: spxln - 20 Ekim 2010 - 17:08:56
arkadaslar bir mac temasi yükledim ve tema içerisinde plymouth temasi da varmis. açilip kapanirken apple logosu çıkıyordu. daha sonradan çift işletim sistemi olduğundan BURG yükledim . açiliş daha da hoş oldu . yüklemeden sonra açılırken ayarsız(çözünürlük açısından) bir ubuntu 10.10 yazısı çıkıyor fakat kapanırken çözünürlüğü normal bir apple logosu çıkıyor. bu konu hakkında bir bilginiz var mı?
Plymouth temasını baştan kurmayı denediniz mi?

spxln

badhero

Alıntı yapılan: Rick - 17 Ekim 2010 - 22:20:30
Alıntı yapılan: amon-ra - 16 Ekim 2010 - 18:57:33
O, zaten kurulu bir Plymouth temasının silinmesiyle oluyor. Edubuntu'yu kurup, sildiğimde keşfetmiştim.

10.10'da ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonra bende de aynısı oldu. Ne olursa olsun şikayetçi değilim, açılış ekranı o kadar da önemli değil.

kerimagil

Aynı problem bende de var.
Yukarda yazdıklarınızı denedim olmadı.
Bu ekran kartının sürücüsünü yükledikten sonra oluyor.

zeitgeist

Başlıkta bahsedilen adımları uygularken herhangi bir hata alıyor musun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

zgunduz

Arkadaşlar bende linux kullanıcısıyım, ama son zamanlarda windowsa dönmem gerekmişdi bugün ubuntuyu tekrar kurdum 64bit ubuntu 10.10 ama arkadaşlarında bahsettiği gibi ekran kartı driverini yükledikten sonra açılış kapanış ilginç bi hale geldi. İlk seferde açılırken çözünürlük düşük ve bişeyler yazıyodu ubuntu logosunun altına 3-5 satır bişey test satırı gibi sanırım ve kapanıştadada aynı sorunlar vardı, şimdi burada araştırıyorum saatlerdir ve bi arkadaşın konusu üzerine şöyle bi şey denedim ->

cd
wget http://launchpadlibrarian.net/57638460/fixplymouth
chmod +x fixplymouth
./fixplymouth

Bunu denedikten sonra bu sefer açılırken ve kapanırken siyah ekranda bi sürü yazı geçiyor, hiç ubuntu logosunu göremiyorum. 9.04 de bu böyle deildi gayet güzel sıkıntısız açılıp kapanıyodu. Şimdi napmam lazım bi öneri sunun arkadaşlar yoksa sanırım 9.04 e geçiş yapmak zorunda kalıcam. Bunun için geçiş yapılırmı die düşünen arkadaşlar vardır ama ben kullandığım sistemin gözüme hitap etmesinide isterim. Ben windows kullanmıyorum artık sadece bunu devam ettiricem bunuda en sorunsuz ve hoş şekilde devam ettirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler, cevaplarınızı bekliyorum..

heartsmagic

Bu yazdığın başlığın ilk iletisinde anlatılan şeyi, düzgün bir çözünürlük için denedin mi?