64 mb ekran kartı driver problemi

Başlatan HelpiceR, 29 Nisan 2010 - 09:13:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hatti

Nvidia-settings'e girince bir fark etmedi mi peki?

Nvidia'nın Legacy sürücülerinden GeForce 2 GTS aratınca 71.86.13 çıkıyor (2010.02.11 tarihli). Belki bir de onu denemelisin...

heartsmagic

@Hatti, zaten 71'li seriyi kurduk sanırım.
@HelpiceR, düşük çözünürlük için bakarız. Sen şu halde bize:

glxinfo | grep render çıktısını bir ver. Eğer sürücüler kurulmuşsa çözünürlük meselesine bir bakalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HelpiceR

Günaydın herkese

Çıktı alttadır. Ayrıca Compiz bu ekran kartında çalışır değilmi boşuna uğraşmıyoruzdur inşallah :)
glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Software Rasterizer

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mayıs 2010 - 08:26:54

Alıntı yapılan: Hatti - 08 Mayıs 2010 - 13:45:52
Nvidia-settings'e girince bir fark etmedi mi peki?

Nvidia'nın Legacy sürücülerinden GeForce 2 GTS aratınca 71.86.13 çıkıyor (2010.02.11 tarihli). Belki bir de onu denemelisin...

Hayır.Herhangi bir değişiklik olmadı.

Ayrıca xorg.conf dosyasını sildiğim zaman çözünürlük normal hale geliyor. Şu an 1280x1024 olarak çalışıyor.Ancak Masaüstü efektleri hala çalışmıyor.

--

71.86.13 ü indirip kurdum ancak daha kurarken bi dünya hata verdi ve tekrar pc yi açtığımda değişen birşey yoktu. :(

Hatti

Donanım sürücüsü hala pasif.
Compiz'i bana sorarsan kapat derim açıkçası, kişiye göre değişir bu.

İlk çıktılarından birinde eski kernel ile sorun yok gibi gelmişti bana. Onunla açıp denemiş miydin hiç?

heartsmagic

Sürücüleri kursak bile sistemde etkin hale gelmiyorlar. Nvidia bir türlü hayata geçmemiş gibi senin sisteminde. Nvidia kullanmazsan çözünürlük sorunu aşılıyordur haliyle ancak etkin olmadığı için 3B ve compiz kullanamıyorsundur.

HelpiceR

Evet xorg.conf dosyasını sildiğim zaman çözünürlük sorunum yok.Pencere açarken yanında çizgiler çıkıyor video çözünürlükleri pek iyi değil compiz doc menü falan kullanamıyorum kısacası görüntü olarak sıfır bir makine var şu an :)

Başka bir ekran kartım daha var oda 64 büyük ihtimalle Nvidia ben onu taksam birşey fark eder mi onuda denesek mi ?

heartsmagic

Eğer aynı model değilse deneyelim. Bellek boyutundan çok modeli ve çipseti önemli.

HelpiceR

Şimdi baktımda malesef aynı bununla uğraşmaya devam  :(