9.10'u grub'la açmak

Başlatan gizliservis, 06 Mart 2010 - 02:49:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gizliservis

Arkadaşlar grub 2 olayı oldukça sinir bozucu oldu.Makinama mecburen windows yükledim ve şimdide ubuntuya ulaşamıyorum.Live cd çalışmadığı için dün ubuntu cdsini yeniden indirmeye başladım.Ancak başlangıçta bilgisayar onu görmüyor ne iş anlamadım.İşlemcim amd turion 64'dü bende 64 bitlik versiyonunu indirdim eskisi 32 bitlikti sanırım ondan oldu.Şimdi 12Kb la 32 bitlik sürümü indiriyorum allah bilir nezaman bitecek???

Peki eski sürümlerden grub'u yüklesem yani eski sürüm grubu ne olur?Olumlu sonuç elde edermiyim?Edebileceksem bunu nasıl yaparım?Mesela eski pardus kullanıcı olarak pardus live'den grubu kursam olurmu?

hepsi olumsuz cevaplandığını varsayarak grub 2 yüklemesini halledersem windowsu görebilecekmiyim?Daha önce RedHat yükledim grub 2 gitti grub 2yi yükledim redhat gitti aynı şey windowsunda başına gelmez demi?(gerçi son güncellemelerde yüklenen bişey syesinde redhat geri gelmişti)

heartsmagic

Kurulu sistem hangi mimarideyse Çalışan CD'nin de o mimaride olması lazım. Örneğin 32-32, 64-64. Tersi durumlarda chroot sorun yapıyor. Gerçi 64bit (Çalışan CD)->32bit (Kurulu sistem)  chroot sorun yapıyor mu tam emin değilim fakat tersi durumunda eminim.

Grub kurarsın ama daha zahmetli olur. En güzeli forumdaki yeniden Grub2 kurulumunu yapman. O kurulumdan sonra Windows'u elle eklersin, ki onun örnekleri de forumda mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gizliservis

Grub 2 yi yapılandırmam için henüz %5 olan downloadın 12K hızla tamamlanmasını beklemem gerekiyot ama artık öyle yapıcam.Windowsu eklemeyide kurcalayıp bulayım artık sağolasın.

heartsmagic

İlla indirmeyi beklemen gerekmiyor. Eğer dediğim şartları sağlayan bir Linux dağıtım CD'si varsa elinde Grub2 kurabilirsin. Tabii çok eski olmamalı bu CD, en azından ext4 desteklemeli. Tabii ext3 üzerine kurduysan hiç sorun değil. Kısacası elindeki Pardus CD'si ext4'ü görüyor ve sisteminle aynı mimarideyse onunla da deneyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.