[Çözüldü] Pidgin google talk görünmezlik sorunu

Başlatan ImpossibleIsNothing, 19 Şubat 2010 - 16:59:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ImpossibleIsNothing

Merhaba arkadaşlar...

Pidgin kullanırken google talk için durum ayarı için görünmez seçtiğimde karşı tarafta hiçbir değişiklik olmuyor. Konuyla ilgili http://developer.pidgin.im/ticket/5828 adresinde şöyle bir çözüm buldum.
<presence>
<priority>5</priority>
</presence>
<presence type="unavailable">
<priority>5</priority>
</presence>

Fakat durum ayarlarını her değiştirdiğimde ve görünmez seçtiğimde tekrar XMPP konsolundan bu kodu eklemek zorunda kalıyorum.

Önerebileceğiniz bir çözümü varmıdır ?
Msn hesabı içinde durum aynımı oluyor yoksa sorunsuz çalışıyor mu?

Cevaplarınız için teşekkürler...
Birgün Mikropsoft batacak herkes huzura kavuşacak...

XRumer

Pidgin, bildiğim kadarıyla Gtalk protokolünde görünmezliği desteklemiyor. Hatta Gtalk protokolünde böyle bir şey var mı bilmiyorum. Windows'daki Gtalk yazılımında görünmezlik destekleniyor muydu?

ImpossibleIsNothing

Windows taki google talk (türkçe) sürüm içinde böyle birşey sözkonusu değil(en azından bendeki sürümünde). Fakat pidgin için yukarıda bahsettiğim gibi XMPP konsolundan komutu girdiğimde durum değişiyor ve msn deki çevrim dışı görün muhabbeti gibi çalışıyor. Dosyalar arasında aradım fakat durum değişikliğinde google talk için mesaj gönderecek satırı bi türlü bulamadım.

XRumer

Pidgin'in geliştirilmesinde her zaman Gtalk protokolüne önem verilmiştir diye biliyorum, hatta son sürümde gelen kamera desteği sadece Gtalk'ında da kullandığı xmms protokolünde çalışıyor. Synaptic'ten Pidgin ile ilgili eklentileri kurup bakabilirsiniz. Belki işinize yarayacak bir şey vardır. Oradaki eklentiler ilginizi çekebilir.

ImpossibleIsNothing

Malesef hocam eklentilerde iş yok gibi görünüyor.:( başka bir çözüm bulmak gerek ama ne?

XRumer

O kısmı beni de aşıyor. Belki başka bir yazılımla sorun çözülebilir ama ille de Pidgin'le olsun diyorsanız ben de bilmiyorum.

ImpossibleIsNothing

Bunun gibi rahat kullanabileceğim başka program varmı peki?(Empati Hariç : Bana kullanışsız geldi ama benim beceriksizliğimden kaynaklanıyor olabilir.:))

XRumer

Empathy, Pidgin'e oldukça benziyor Gtalk sorununuzu çözebilir mi bilmem.

Kopete'yi deneyebilirsiniz. Gtalk'ı xmms olarak değil Jabber olarak çalıştırıyor, sanırım Gtalk'da görünmez olma sorununuzu çözecektir. fakat ben bugüne kadar hep Kde masaüstlerinde kullandım. umarım Gnome'de kararlı bir şekilde çalışır. Yine de denemekten zarar gelmez. Üstelik sadece Gtalk değil, Msn'de de kamera çalıştırabiliyor.

sudo apt-get install kopete

özgürubuntu

ImpossibleIsNothing

Arkadaşlar sorun "özgürubuntu" hocamızın verdiği deb paketini kurunca çözüldü.

Çok teşekkür ederim "özgürubuntu","XRumer"...