Kubuntu'da Firefox Görünümü

Başlatan özgürubuntu, 05 Aralık 2009 - 17:41:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Arkadaşlar GTK'dan mı bilmiyorum ama Kubuntu'da Firefox kötü görünüyor, mesela Konqueror gibi görünmüyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

gokhanyildiz

katılıyorum.gtk daki gibi değil.Temasını değiştirsem bile pencere kenarları standart kalıyor.Bu kde de gerçekten kötü duruyor.Bunları değiştirmenin bir yolu yokmu?

xwes

erginemr

KDE pencere yapılandırma ayarları (Control Center) arasında, GTK / Gnome uygulamalarının görünüşünü değiştirerek, biraz daha QT/KDE uygulamalarına benzemesini sağlayan bir ayar olması lazım...

gokhanyildiz

http://www.kralfutbol.com/ekran.png

gnome da herşeyi istediğim gibi yaparken bunu kde de yapamadım.Örneğin resimde işaretlediğim yeri değiştiremedim.Daha sonra gnome daki pencereyi sürüklerken esnek hal alması (yaylanarak sallanması) kde de yok sanırım.Aynı zamanda masaüstü dizinini gösteren öğelerin bulunduğu alanın 2. sini masaüstüne yerleştiremedim.
Görsellik açısından güzel ama gnome a göre çok karışık bir yapısı var kde nin

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2009 - 17:23:30

flood yapıyorum ama pencere kenarlarının yerini değiştirmeyi buldum.Fakat şöyle bir durum var.Mevcut pencere kenarları çok kötü.Yenisi yüklemek için bir seçenekye yok.Buna bir çözüm bulamazmıyız?

gokhanyildiz

peki masaüstündeki dizinleri gösteren çerçeveden 1 tane daha yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?

xwes

Alıntı Yappeki masaüstündeki dizinleri gösteren çerçeveden 1 tane daha yapmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim?
Masaustune sag tikla programcik ekle>buradan dizin gorunumu ekle.

Alıntı Yaphttp://www.kralfutbol.com/ekran.png

gnome da herşeyi istediğim gibi yaparken bunu kde de yapamadım.Örneğin resimde işaretlediğim yeri değiştiremedim.
Sistem ayarlari>biçim'den parçacik biçimini degiştirerek yapabilirsin. Ya da emerald kullanirsin.

Alıntı YapDaha sonra gnome daki pencereyi sürüklerken esnek hal alması (yaylanarak sallanması) kde de yok sanırım
Bu efekti sistem ayarlari>masaustu>masaustu efektlerinden saglayabilirsiniz. Ya da compiz kullanirsiniz (gnome'deki gibi)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2009 - 18:52:10

Bende firefox boyle (kubuntu):
[IMG]http://img138.imageshack.us/img138/2687/ekrangrnts1.th.png[/img]
kotu mu?

gokhanyildiz

tamam hepsini ayarladım.fakat şöyle bir durum var.menüden çık bölümüne geldiğim zaman çıkı,ekranı kilitle,kullanıcı değiştir,uyut ve uyku kipine geç seçenekleri var ama bilgisayarı kapat yok.yani bilgisayarı kapatamıyorum ne yapmam lazım?

xwes

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 10 Aralık 2009 - 20:53:49
tamam hepsini ayarladım.fakat şöyle bir durum var.menüden çık bölümüne geldiğim zaman çıkı,ekranı kilitle,kullanıcı değiştir,uyut ve uyku kipine geç seçenekleri var ama bilgisayarı kapat yok.yani bilgisayarı kapatamıyorum ne yapmam lazım?
Ana kullanici siz misiniz? Eger ek bir hesap ile giriş yapiyorsaniz bu kişi bilgisayari kapatmakla yetkilendirilmemiş olabilir.
Ayrica sistem ayarlari>giriş yoneticisi>kapat'a ugrayarak kimlerin bilgisayari kapatmaya curet edebileceklerini belirleyebilirsiniz :)

canosayan

özgür bune kadar firfox problemi. bu ikinci oldu. demekki neymiş kde kullanmıyormuşuz.
Chmod bizim işimiz.

xwes

Alıntı yapılan: canosayan - 10 Aralık 2009 - 21:05:30
özgür bune kadar firfox problemi. bu ikinci oldu. demekki neymiş kde kullanmıyormuşuz.
Yanli(ş) tespit!

gokhanyildiz

Sistem araçlarında giriş yöneticisi şeklinde bir bölüm yok ve ana kullanıcı benim.Menüde görünmeyen bu kapat butonunu oraya tekrar nasıl koyabilirim?

xwes

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 10 Aralık 2009 - 21:07:29
Sistem araçlarında giriş yöneticisi şeklinde bir bölüm yok ve ana kullanıcı benim.Menüde görünmeyen bu kapat butonunu oraya tekrar nasıl koyabilirim?
Sistem araçlari degil "sistem ayarlari"

gokhanyildiz

pardon sistem ayarları yazacaktım.yani dediğim gibi yok :)

xwes

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 10 Aralık 2009 - 21:08:50
pardon sistem ayarları yazacaktım.yani dediğim gibi yok :)
Eger siz kaldirmadiysaniz ilk kurulumda menude favoriler kisminda olmasi lazimdi ama neyse konsolden systemsettings
yazarak da açabilirsiniz.

gokhanyildiz

tamam şimdi buldum.gelişmiş sekmesinde bulunuyormuş.
Kapat ayarlarında Yerel olarak seçilen herkes Uzak olarak sadece yönetici

kapat yolu /sbin/halt yeniden başlat yolu /sbin/reboot
ön yükleyici yöneticisi hiçbiri seçili

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Aralık 2009 - 21:15:17

dikkatimi çeken 1 unsur daha.Yeniden başlat seçeneğide yok.kde yi ubuntu nun üzerine kurmuştum.bu yüzden olabilirmi acaba?

kuleyni

xwes

Anlaşildi o zaman. Siz once gnome'u sonra KDEyi filan açmişsinizdir. Diger oturumu da kapatmamişsinizdir. E butun oturumlar kapanmadan bilgisayari kapattirmiyor ubuntu. Sonuçta başkasinin oturumunu da kapatmiş oluyorsunuz :)

gokhanyildiz

yanlız şöyle bir durum var.çık dediğim zaman bilgisayarın ilk açıldığı zamanki giriş paneli geliyor ekrana.oradan kapattım.Tekrar açtığımda yine görünmüyordu.yani gnome zaten kapalı şuanda.

xwes

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 10 Aralık 2009 - 21:26:39
yanlız şöyle bir durum var.çık dediğim zaman bilgisayarın ilk açıldığı zamanki giriş paneli geliyor ekrana.oradan kapattım.Tekrar açtığımda yine görünmüyordu.yani gnome zaten kapalı şuanda.
Sonuçta sorun yine de iki masaustu yoneticisinin beraber oluşunda gibi.

gokhanyildiz

Şöyle bir durum varki kde yi yeni kurmadım.Daha düne kadar kapat ve yeniden başlat butonları varken nasıl olurda görünmez?Anlamış değilim.Geri getirmenin bir yolu olsa gerek?

xwes

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 10 Aralık 2009 - 21:34:31
Şöyle bir durum varki kde yi yeni kurmadım.Daha düne kadar kapat ve yeniden başlat butonları varken nasıl olurda görünmez?Anlamış değilim.Geri getirmenin bir yolu olsa gerek?
Belki de KDEyi ontanimli masaustu yaparsan sorun çozulur.

gokhanyildiz

xwes

KDE ile oturum açtiginda sormasi lazim.

gokhanyildiz

orada soruyor fakat son kullanılan seçili oluyor.Yani son kullanılan kde olduğu için o seçili