pidgin ve empathy kişi listesi görünmüyor bağlanmıyor(ubuntu 9.10)

Başlatan azzkaradag, 26 Ekim 2009 - 23:31:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

azzkaradag

Merhabalar arkadaşlar geçen gece 9.04 den 9.10 a update yaptım başlangıçta hiç bi sorun yoktu pidgini kullanabiliyordum ardından bi kaç güncelleme geldi onları yaptıktan sonra pidgini açıyorum ne liste görünüyo ne bağlantı oluyo gri bi ekranı var pidginin ve ağ bekleniyor diyor hep nasıl halledebilirim bu sorunumu empathy dede aynı sorun oldugu için sanırım ortak bi sorunum var ama bulamadım yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler...

localhost

pidgini sistemden komple kaldirip yeniden kurmayi deneyebilirsiniz. Ubuntu 9.10 da pidgin yerine artik empathy geliyor. Belki ikisi arasinda bir anlasmazlik olabilir. sudo apt-get autoremove pidgin bagimliliklara dikkat et.
Linux LPIC1 - MCSA

azzkaradag

Dediklerinizi denedim sistemide yeniden başlattım fakat sorun devam ediyor pidgini tamamiyle kaldırdım ama hala aynı...başka bi çözüm geliyomu aklınıza hata raporu falan alma gibi bişey yapabilirmiyim acaba sorun anlaşılırmı

ironic

Pidgin kapalıyken

mv .purple .purple_eski

komutunu verip tekrar pidgin i açmayı dene.

azzkaradag

Alıntı yapılan: ironic - 27 Ekim 2009 - 00:00:03
Pidgin kapalıyken

mv .purple .purple_eski

komutunu verip tekrar pidgin i açmayı dene.

dediğinizi yapmak için pidgini tekrar yükledim ama

laptop:~$ mv .purple .purple_eski
mv: '.purple' durumlanamadı: No such file or directory böyle bi hata verdi pidgini açtım sonra düzeldi herşey çok teşekkür ederim ama neden kaynaklanabilir çözdünüzmü çünkü daha öncede silip tekrar yukledim bi işe yaramamıştı...

ironic

Programlarda belirlediğin ayarlar , özelleştirmeler home dizini altına kaydediliyor. Programları kaldırdığında bu dosyalar silinmez. Verdiğim komutla bu dosyanın açılışta yenilenmesini sağladık.

azzkaradag

tamam bu sorun halloldu ama empathy dede aynı sorun var bunun içinde böyle bi ayar varmı acaba çok uğraştırıyom gibi ama =)

ironic

Empathy kapalıyken

rm -r ~/.config/Empathy ~/.local/share/Empathy ~/.gconf/apps/empathy ~/.cache/telepathy

komutunu ver.

azzkaradag

Alıntı yapılan: ironic - 27 Ekim 2009 - 00:37:09
Empathy kapalıyken

rm -r ~/.config/Empathy ~/.local/share/Empathy ~/.gconf/apps/empathy ~/.cache/telepathy

komutunu ver.
yok olmadı düzelme aynı gene

amsni açtım sorunlarım gene tekrarlardı amsn bişeyleri mi bozuyo diycem ama nasıl bi sonuç olur bu bilmiyorum...

ironic

O zaman kaldırıp baştan kurmayı deneyelim. Empathy, pidgin gibi değil; bağımlılıkları çok karmaşık. Empathy paketine ek olarak sadece msn protokolüne bağlanmayı sağlayan paketi kaldıralım.

sudo aptitude purge empathy telepathy-butterfly

Yeniden kurmak için

sudo aptitude install empathy telepathy-butterfly

azzkaradag

yok olmadı bu kodlarda gene aynı açıldı boş gri ekran başka bi tepki yok gmail hesabı falan herşey denedim olmadı.:(

ironic

Uçbirimden

empathy

yazarak çalıştırdığında  aldığın çıktıları buraya geçermisin.

azzkaradag

empathy açıldı uç birimde hiç * bir şey yazmıyor uç birimde

(empathy:4411): GLib-GObject-WARNING **: instance with invalid (NULL) class pointer

(empathy:4411): GLib-GObject-CRITICAL **: g_signal_connect_data: assertion `G_TYPE_CHECK_INSTANCE (instance)' failed
özür dilerim etkinleştirmemişim bunlar yazdı

ironic

eğer görünür durumdaysa, üst menülerden Görünüm >> Çevrimdışı kişileri göster seçili mi?

azzkaradag

uç birimde yazanları bi önceki msjıma ekledim hesabı etkinleştir yapmamışımda şimdi çıktı hatalar

ironic

Hata çıktılarından bir sonuca ulaşamadım. Şu an herhangi bir hesap ekledin de açılışta mı sorun oluyor?

azzkaradag

hmail adresimi eklemiştim en başta gmailde denedim hepsindede aynı sonuç aynı ekran geliyo ve pidginde aynı sorunları tekrardan veriyor dediğiniz kodu yazınca düzeliyo ama acaba yukseltmeden dolayı uyumsuz bi sorunmu çıktı compiz falan yada envy den anlamadığım için aklımdakileri yazıyorum çünkü update de bunlarla ilgili bazı şeyler yazmıştı ordan aklımda kaldı

ironic

Pidgin ' in tekrardan aynı sorunları vermesi ilginç. Aklıma eklediğin hesaptan kaynaklandığı geliyor ama diğer hesaplarda da sorun yaşamışsın. Şu aşamadan sonra benim yapabileceğim konuyu daha ayrıntılı araştırmak olur . Yarın araştırıp bir sonuç bulursam bu başlığa geri dönüş yaparım. Eğer pidgine eklediğin hesabı kullanırken sorun yaşamıyorsan; bir çözüme ulaşana dek  empathy kapalı kalsın.   

azzkaradag

empathy i açınca pidginde aynı eski açılmadığı hale dönüyor.sanırım kararlı sürümü bekleyip temiz bir kurulum yapmam daha iyi olacak ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim hiç değilse birkaç kod öğrenmiş oldum =) genede başlığı takip ederim teşekkür ediyorum....

azzkaradag

temiz kurulumla 9.10 a geçtim ama empathy hala aynı sorun devam ediyor.

ironic

@azzkaradag, güncellemelerle düzelmesini bekleyin. Empathy sık güncelleme alıyor. Umarım yakın zamanda düzelir.

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 30 Ekim 2009 - 02:15:52
Zaten anlamadığım Pidgin gibi kaliteli bir yazılım dururken neden Emphaty'yi seçerler anlamadım gitti.

Gnome programı olması, Gnome ile daha iyi bütünleşmesi, Telepathy framework u bence önemli etkenler.

eğri büğrü yine de doğru

+ kopete, amsn ile de bağlantı sağlayamıyorum. msn sorunlu olabilir diye windows'tan bilgisayarı açtım, bağlanıyor..

azzkaradag

Zaten anlamadığım Pidgin gibi kaliteli bir yazılım dururken neden Emphaty'yi seçerler anlamadım gitti.

bu ne demek oluyor anlamadım birincisi çok bi bilgi sahibi değilim pidgindede aynı hatayı aldım bana ubuntu 9.10 da empathy kendiliğinden geliyor onu kullan kamera olayıda halledilmiş diye bir çö<üm geldiği için bunu kullanmak istedim ben yurt dışında yaşıyorum ailemle mecburi olarak kameradan görüşmem gerekiyor isimleri beni ilgilendirmiyo aslına bakarsa işimi görsün  yeter bu konuda bunu söleyeincede empathy dediler amacım sorunuma çözüm bulmak hangisi daha iyi bilemem ama işime yarayan bi programa ihtiyacım var...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ekim 2009 - 18:09:45

Alıntı yapılan: ironic - 30 Ekim 2009 - 05:09:02
@azzkaradag, güncellemelerle düzelmesini bekleyin. Empathy sık güncelleme alıyor. Umarım yakın zamanda düzelir.

Gnome programı olması, Gnome ile daha iyi bütünleşmesi, Telepathy framework u bence önemli etkenler.

sanırım beklemekten başka çare yok şuanlık windeki uygulamayla işimi halledeyim güncelleme olana kadar teşekkürler

azzkaradag

amsn vardı kullanıyodum ama en son kendi kendine yada yuklediğim updatelerdenmi tam olarak bilmiyorum kameranız yok demeye başladı skype hesabım var ama ailemde yok sanırım en iyisi bu olucak  bakalım deniyerek anlıycaz ama en baştaki hatalar neden kaynaklanıyor onu hala anlayamadım pidginde aynı şekilde gri ekran çıkıyo ve öylece kalıo ne liste geliyo ne başka bişey ....