qBittorrentin indirdigi torrenti diger istemciler neden indiremez?

Başlatan xwes, 20 Ekim 2009 - 01:25:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwes

Indirmek istedigim bir torrent dosyasini favori torrent istemcilerimle (ktorrent, deluge) bir turlu indiremedim.  Indirme bir turlu başlamiyor "Stalled " yaziyor sadece. Torrentin ozelliklerine baktigimda Tracker'lara baglanamadi, baglanti reddedildi, diyor. Oysa ne olur ne olmaz diye depodan qBittorrent isimliyi istemciyi indirip denedim ve onunla indirmeyi başardim. qBittorrent'te de tracker ile bir baglanti sorunu oldugunu soyluyor ama sonuçta indiriyor. Acaba bunu sebebi nedir, bir fikri olan?

heartsmagic

İndirdiğin "tracker" istemci seçiyor olmasın? Bazıları kabul etmiyor Deluge gibi programları.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Ekim 2009 - 01:39:46
İndirdiğin "tracker" istemci seçiyor olmasın? Bazıları kabul etmiyor Deluge gibi programları.
Ilk aklima gelen buydu ama. Daha once boyle birşey olmamişti hiç Bu arada qBittorrentin menusunde "Engellenmemek için Azureus'u taklit et" gibi bir seçenek var, bu seçenek olduguna gore arka planda bir şeyler çeviriyor olabilir gerçekten de. Ama iyi şeyler :)

heartsmagic

Engellenmemek için yapıyorsa mubahtır :D
Engellenecek nesi var ki o istemcilerin? Engellenecek istemci varsa aslında ilk sırada Azureus olmalı. Gerçi Vuze olduktan sonra bazı şeylerin önüne geçmişlerse bilemiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yusuff

Ben bir torrent sitesine üye oldum aynı sorunla karşılaştım, oraya sordum bana ayarları yapılandırmam gerektiğini söylediler. Bilmediğim için Azureus kurdum şimdi her şey tıkırında.

İyi ki de ayarlarla uğraşmamışım yoksa Azureus gibi süper bir torrent istemcisiyle tanışmamış olacaktım.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

xwes

Alıntı yapılan: Yusuff - 20 Ekim 2009 - 09:36:52
Ben bir torrent sitesine üye oldum aynı sorunla karşılaştım, oraya sordum bana ayarları yapılandırmam gerektiğini söylediler. Bilmediğim için Azureus kurdum şimdi her şey tıkırında.

İyi ki de ayarlarla uğraşmamışım yoksa Azureus gibi süper bir torrent istemcisiyle tanışmamış olacaktım.
Azureus kurdum ama bir turlu açilmadi. Ben de pek ugraşmadim.

Yusuff

xwes, sanırım javayı kurmamışsın. Onun açılması için openjdk6 mıydı neydi işte bunun gibi bir şeydi, onu yüklemen lazım. Ondan sonra tıkır tıkır çalışıyor.

xwes

Sonuçta sinapticten indirdim, bagimliliklari da kurmali aslinda. Neyse şu an zaten db paketinden kurulum  yapiyorum. Olmazsa dediginizi deneyecegim.

Zelku

Evet bazı sitelerde ne yazık ki böyle sorunlar yaşanmakta. Bazıları da torrent istemcisi son sürüm değilse kabul etmemekte. Yani Deluge kullanıyorsan , illa ki son sürümünü kullanacaksın diyen siteler de var. :)

@heartsmagic : Vuze olduktan sonra da önüne geçilen bir şey yok. :) Şu anda en iyi şekilde saman altından su yürüten program bir Vuze mod'u. :)

qBittorrent'in , uTorrent ya da Azuerus gibi başka istemcileri taklit etmesi bazı sakıncaları beraberinde getirebilir. Örneğin bu durum anlaşılırsa, sahtecilikten siteden atılabilirsiniz. - Çünkü sahte dosya upload bilgisi gönderen programlar da aynı şekilde uTorrent ya da Azuerus'u taklit ederek gönderiyor. - Ama tabii ki qTorrent ile sahte gönderim yapmayacağınız için dikkatleri üstünüze çekeceğinizi de düşünmüyorum. :)
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper

xwes

Vuze'yi kurdum nihayet. (Deb paketinden) Ama pek memnun kalmadim. Bahsettigim sorunlu torrenti indirebiliyor ama program genel olarak çok hantal. Sonuçta alt tarafi bir torrent istemcisi olmasina ragmen geç açiliyor, geç tepki veriyor. uTorrent topu top 200-300 kb iken bu neden bu kadar buyuk onu da anlamadim zaten. Sonuçta sanirim şimdiye kadar kullandigim en iyi istemci ktorrent. Ben ktorrent inle devam edecem, boyle sorunlu torrentleri de qBittorrent ile indirecem.

garafatma

Torrent kullanmaya başladığım ilk günden beri Transmission kullanıyorum. Gayet hafif, işini düzgün yapan ve sorunsuz bir program, öneririm.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

xwes

Alıntı yapılan: keiser_soze - 21 Ekim 2009 - 15:03:58
Torrent kullanmaya başladığım ilk günden beri Transmission kullanıyorum. Gayet hafif, işini düzgün yapan ve sorunsuz bir program, öneririm.
Transmission iyi hoş ama bir çok ozelligi eksik. Mesela torrentler arasinda oncelik bile belirlenemiyor sanirim. Sistem trayden direkt olarak hiz sinirlari ayarlanamiyor vb.

Yusuff

@Keiser_soze, bence en kötü istemci o. Zaten hiçbir özelliği yok bir de çok kasıyor. Onu çalıştırınca internete giremiyorum.

@Xwes, evet biraz ağır ama bence değiyor. Tabi sürekli torrent indiriyorsan...

garafatma

@Yusuff, özellikten kastın tam olarak nedir? Bant genişliğinden, hangi dosyayı indirip, indirmeyeceğine kadar seçebiliyorsun. Bant sınırlamasını seçersen zaten sörf yaparken bağlantıyıda kasmaz. Ancak ben zaten bilgisayar başında olmadığım zaman torrent'i kullandığım için etklemiyor beni.

xwes

@Yusuff, gnome kullanitken ktorrent sıkıntılıydı bıraz. geç açılırdı ve system trayden hız ayarlamaya çalışınca çokerdi. Ancak KDE kullanırken bir kez bile çökmeyle karşılaşmadım ve gazyet hızlı açılıp kapanıyor.
Şimdiye kadar ihtiyacım olan tüm özellikler ktorrentte mevcut.
-Dediğim gibi tray simgesinden hız ayarlamaları yapmak
-torrent içeriğini ve farklı torrentleri kendi aralarında önem sıralamasına sokabilmesi
-kalan zamani değişik yöntemlerle hesaplayabilmesi (mesela şimdiye kadarki ortalama indirme hızını baz alarak)
-torrentleri özelliklerine göre bir sürü farklı gruplara ayırıp kalabalığı engellemesi
-birlikte gelen media player eklentisi ile video, film ve müziklere önizleme yapma, hatta izleme
-özellikle alttaki ve yandaki sekmeler sayesinde kullanışlılığı ve sadeliği aynı anda sunması ve torrent listesine maksimum yer açması
-populer torrent sitelerinde arama yapabilmesi ve sonuçları yine ktorrent penceresi içerisinde yeni bir sekmede gösterebilmesi
-çoğu KDE programı gibi gerke kısayolarrın gerekse araç çubuğunun kişiselleştirebilmesi
ve daha aklıma gelmeyen diğer özellikleri :)

Yusuff

@Keiser_soze ve @Xwes size lafla yetişemeyeceğim ama galiba bir iki resim verebilirim :)

Sevdiğim çok özelliklerinden sadece ikisi.

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/4303/resimeh.png[/img]

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/862/resim1wd.png[/img]

Hatırlatmadan geçmeyeyim ben acemi modunu kullanıyorum. Bazı şeyleri açınca acemiler bu ayarları göremez diyor.

xwes

Evet sanki içime doğmuş gibi bunu bekliyordum aslında. 15 dakika önce Kubuntumu 9.10'a yükseltmemle beraber ktorrent sürümü de 3.2.4'e yükseldi. (9.04'te 3.2.2 idi) ktorrent 3.2.4 ile beraber artık ktorrent ile daha önce indiremediğim torrentleri indirebiliyorum :)

garafatma

@Yusuff benim için o kadar fazla özelliğe gerek olmadığı için sana güle güle kullan diyorum :) Birde @xwes sana :) Ben bırakıyorum bilgisayarı ne yaparsa yapıyor :)

ironic

@Yusuff, gösterdiğin özellikler olmazsa olmaz konumunda değil. Bugün tekrar şans verip vuze yükledim açık olan portu görmüyor. İşlem yaparken çakılıp kalıyor. Çok yaşatmadan kaldırdım. Java tabanlı uygulamaları oldum olası sevemedim.

Yusuff

Olmazsa olmaz demedim ben zaten ama becerikli programları seviyorum. İndirdiğim bir torrente tıklayıp ayrıntıları göster deyince bütün ayrıntıları göstermesi çok hoşuma gidiyor. Yani kimden indiriyorum, her indirdiğimden ne kadar indiriyorum, indirdiğim şahıs hangi istemciyi kullanıyor, o, bu torrentin ne kadarını indirmiş falan filan :)

Dediğiniz gibi sadece tıklayayım insin de diyebilirim ama daha güzeli varken neden kullanmayayım? Üstelik hep açık ama benim sistemi hiç kasmıyor.

xwes

Alıntı yapılan: Yusuff - 22 Ekim 2009 - 12:52:18
@Keiser_soze ve @Xwes size lafla yetişemeyeceğim ama galiba bir iki resim verebilirim :)

Sevdiğim çok özelliklerinden sadece ikisi.

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/4303/resimeh.png[/img]

Bu ozellik daha fazla ayrintiyla beraber ktorrentte de var zaten. Ikinci resimdekini anlamadim, belki o da vardir :)