[Çözüldü] Pidgin - Toplu konuşma

Başlatan utdmr, 15 Temmuz 2009 - 00:29:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utdmr

Arkadaşlar, bu konuyu hemen silebilirsiniz cevaplanınca, büyük ihtimalle kendi beceriksizliğim:).

Pidgin'de toplu konuşma nasıl başlatılır?

Kızmayın, gerçekten bayağı aradım:)

Not: MSN protokolü üzerinde.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ihtiyar said

Burada her türlü soruyu soruyoruz ve cevaplarını arıyoruz. Bu kimi zaman çok basit bir şey de olabiliyor, görememiş olabiliyoruz. Sorular kimisine göre basit iken kimisine göre çok zor olabilir, bu yüzden silmeye gerek yok. ;)

Soruya gelince, soruyla cevap vereyim. :)

Toplu konuşma derken, chat odası gibi bir şeyden mi bahsediyorsun acaba?

Eğer bu ise istediğin, konuştuğun herhangi bir kişinin konuşma penceresinin üzerindeki menüden Yazışma>Daha Fazla>Kişiyle Sohbete Başla yolunu takip ederek bir sohbet odası açmış ve o kişiyi de o odaya davet etmiş olursun. Sonra, açılan sohbet odasının penceresinde/sekmesinde Yazışma>Davet Et yolunu takip ederek sohbete davet etmek istediğin arkadaşlara davet gönderebilirsin.

utdmr

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 15 Temmuz 2009 - 00:46:19
Toplu konuşma derken, chat odası gibi bir şeyden mi bahsediyorsun acaba?

Eğer bu ise istediğin, konuştuğun herhangi bir kişinin konuşma penceresinin üzerindeki menüden Yazışma>Daha Fazla>Kişiyle Sohbete Başla yolunu takip ederek bir sohbet odası açmış ve o kişiyi de o odaya davet etmiş olursun. Sonra, açılan sohbet odasının penceresinde/sekmesinde Yazışma>Davet Et yolunu takip ederek sohbete davet etmek istediğin arkadaşlara davet gönderebilirsin.

Teşekkürler, aradığım buydu. Ben "ekle -> sohbet" yolunu izliyordum ama o IRC için imiş sanırım. Böyle çok küçük bir şey de uğraştırabiliyor insanı. 2 senedir bir kere toplu konuşma başlatmamışım demek ki:).

İyi çalışmalar, sorun çözüldü.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ihtiyar said

@utdemir,

"ekle -> sohbet" yolunu da test ettim, baktım ki o jabber hesabımı gösterdi, demek ki bu değilmiş diyerek ikinci -yani doğru- yöntemi anlattım. Geçmiş olsun. ;)