[Çözüldü] çok satırlı replace yapan program

Başlatan oenderrr, 09 Haziran 2009 - 23:41:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oenderrr

merhaba netbeans, apatan zend hepsinde baktım
find and replace olayını çok satırlı verilerde başaramıyorlar.
ve bu özellik bana şu anda çok lazım.

yapacağı şey proje içindeki dosyaları arayıp girilenlen çok satırlı değeri başka çok satırlı veri ile değiştirecek

mesela.

<html>
<head>
</head>
<body>
i bulup
<html>
<head>
<title> mesela yani </title>
</head>
<body>
ile değiştirecek

bytan

Neden yapamıyorlar? Gedit bile yapar bunu. Örnek olarak verdiğin metni ele alırsak, aranacak kısmına <head>\n yazarsan, yeni metin olarak <head>\n<title> mesela yani</title>\n belirlersen, istediğin hale gelir.

[IMG]http://img259.imageshack.us/img259/5389/ekrangrntsdeitir.th.png[/img]
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

oenderrr

peki o zaman ben nerede hata yapıyorum

orjinal kod:

<script language="javascript" type="text/javascript" src="niceforms.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="niceforms-default.css" />

arama kutusuna yazdığım

<script language="javascript" type="text/javascript" src="niceforms.js"></script> \n<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="niceforms-default.css" />

sonuç "no matching files were found

bytan

Hangi kodu hangi hale dönüştürmek istiyorsun buraya doğrudan yaz, uygun arama kriteri oluşturmaya çalışalım. Buraya aktarırken kod etiketi arasına alırsan ve çoklu satırların yerlerinin bozulmamasına özen gösterirsen iyi olur.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

oenderrr

teşekkürler

bu mevcut kod:
<script language="javascript" type="text/javascript" src="niceforms.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="all" href="niceforms-default.css" />

son hali şu olacak

<script type="text/javascript" src="c_config.js"></script>
<script type="text/javascript" src="c_smartmenus.js"></script>

bytan

Arama kriterim:

src="niceforms.js"></script>\n

Değiştirdiğim metin:

src="niceforms.js"></script>\n<script type="text/javascript" src="c_config.js"></script>\n<script type="text/javascript" src="c_smartmenus.js"></script>\n

PF @ ST

oenderrr

çok sağol

gerçi bu arada jedit programını buldum ve benim istediğim şeyi yaptı ama ben netbeans i kullanmaya devam edeceğim için yukarıdaki de lazım olacak. onu da tekrar deniyorum

bytan

Netbeans'te denemedim ama o da bu işlemi yapar gibi geliyor bana. Probleminin çözüldüğüne inanıyorsan, başlığı etiketleyebilirsin. Bizlerde kapatırız.

PF @ ST

oenderrr

yapmıyormuş :( ama neyse ben sorunumu çözdüm. yardımın için teşekkürler

et,ket olayını yapamadım. ama kapatabilirsiniz

bytan

İlk mesajında değiştir butonuna tıklayarak başlığa etiket koyabilirsin.
İyi kodlamalar.

PF @ ST