oshackers.org

Başlatan ahmetturan, 08 Mayıs 2012 - 18:57:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetturan

Etrafınızdaki GNU/Linux kullanıcılarını bulun

OSHacker.Org sitesi ile etrafınızda yaşayan GNU/Linux kullanıcısı ve destekçilerini harita üzerinde bulabilir ve kendinizi kayıt ettirerek diğer Özgür Yazılımcılar tarafından fark edilmenizi sağlayabilirsiniz.

Sayfanın sağ alt köşesinde bulunan "Register Yourself" kısmına tıklayarak, kişisel bilgilerinizi, adresinizi harita üzerindeki pin ile işaretledikten sonra, kullanmakta olduğunuz dağıtımı, aralarında Pardus dağıtımının da bulunduğu 70 dağıtım arasından seçerek girebilir, kendinizi kayıt ettirebilir ve yönetici onayından sonra kaydınızın yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. .

Haberi yazdığım sırada sayfa üzerinde 232 kullanıcı gözükmesine rağmen, Türkiye'den herhangi bir kullanıcı gözükmüyor.. Yakın zaman da ülkemizde ki kullanıcıların  da rağbet göstermesiyle beraber oldukça faydalı bir uygulama olacak gibi gözüküyor. 

Kaynak
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber

bigbang

İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

alorak

Alıntı yapılan: bigbang - 08 Mayıs 2012 - 23:26:44
Kayıt oldum bende. :D

Sanırım yönetici onayı da gerekiyor..
özgürlük için

bigbang

Evet kayıt işlemi ve akabinde gelen aktivasyon bağlantısından sonra bir yönetici onayı gerekmekte. Ahmetturan belirttiği için ayrıca belirtme ihtiyacı görmedim.  ;D
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

KemalALKIN

Bence başarısız bir sistem. Sanırım sadece kayıtlı kullanıcılar ile sayım yapmakta. Benim bildiğim Linux counter var linux pc sayacı gibi birşeydi bir üyemizin imzasından görmüştürm. Bilginize sunarım.
www.tckemal.ist

alorak

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 09 Mayıs 2012 - 10:59:36
Bence başarısız bir sistem. Sanırım sadece kayıtlı kullanıcılar ile sayım yapmakta. Benim bildiğim Linux counter var linux pc sayacı gibi birşeydi bir üyemizin imzasından görmüştürm. Bilginize sunarım.

https://linuxcounter.net adresini diyorsunuz sanırım. Ama ilgili sitede yer olarak gösterme yoktu. Bu sitedeki temel amaç sanırım yakın yerlerde linuxla ilgilenen kişilere ulaşmak.
özgürlük için

KemalALKIN

Site adresi sizce biraz korsan gelmedi mi? Neden OS Hackers ? Yani neden İşletim Sistemi Hackerları anlamında bir site pek iyi niyetli gelmedi :D hehe.
www.tckemal.ist

alorak

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 09 Mayıs 2012 - 19:27:40
Site adresi sizce biraz korsan gelmedi mi? Neden OS Hackers ? Yani neden İşletim Sistemi Hackerları anlamında bir site pek iyi niyetli gelmedi :D hehe.

Aslında hackers demek korsan gibi kötü anlam taşımıyor. hack yapan yani kodları düzenleyen anlamında. os hackers'de işletim sistemi düzenleyicileri anlamına gelmekte aslında.
özgürlük için

KemalALKIN

alorak

Birincil anlam geliyor her zaman akla :).
www.tckemal.ist

heartsmagic

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 09 Mayıs 2012 - 20:31:11
alorak

Birincil anlam geliyor her zaman akla :).

"hacker" tanımı için haklılık payın olsa da bu gibi bir sitede kötü anlam gelmez akla. "hacker" için farklı tanımlar vardır ki bu gruba rahatlıkla Linus, RMS de girebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DarkDance

Alan adı çalışmıyor.
MacBook Air

alquirel

sudusleri

Bu site için bir tema yapmak isterdim doğrusu :) Daha görsel bir tasarımı haketmiyor değil. Sanırım sahipleri yabancı?
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

DarkDance

Yanlışlık bendeymiş hocam.
MacBook Air

varulven

arkadaşlar bu site hizmete devam ediyor mu? site açılmıyor da.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

meda

Siteden yeni haberdar olduk ama üye olamadan kapanmış.:'(
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"