USB hardy birkac soru

Başlatan shyrogue, 27 Mayıs 2008 - 10:40:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shyrogue

Arkadaslar flashdiskime ubuntu kurmak istiyorum ama bir kac bilgi daha almam gerek

kullananlar denemis olabilir

*herhangi bi makinaya taktigimda calisir mi?
tahmin ediyorum calismiyacaktir :S..
*peki anakart üzerinde firstboot ayarlarinda usb yok ise o fd ubuntu calismaz mi?
*nvidia ekran kartı olan bir makinada gorsel effectleri driverini kurduğum zaman aktif edebilirmiyim?

bunlarla beraber ,
*avantaj ve dezavantajları varmı nelerdir?

munirekinci

shyrogue

iyisin güzelsin hoşsun ama verdiğin linkleri zaten okudum slax haric ama sorularıma acık net bir cvp değil. kısmen cvp olmuş ama net değil.

*herhangi bi makinaya taktigimda calisir mi? (fd ye kurulum yapmış olursam eğer. live değil)
*peki anakart üzerinde firstboot ayarlarinda usb yok ise o fd ubuntu calismaz mi? (<---- )
*nvidia ekran kartı olan bir makinada gorsel effectleri driverini kurduğum zaman aktif edebilirmiyim? (ekran kartı kurulumu yapılıp compiz calışabilir mi? )

maxspacemax

Alıntı yapılan: shyrogue - 27 Mayıs 2008 - 11:45:29
iyisin güzelsin hoşsun ama verdiğin linkleri zaten okudum slax haric ama sorularıma acık net bir cvp değil. kısmen cvp olmuş ama net değil.

*herhangi bi makinaya taktigimda calisir mi? (fd ye kurulum yapmış olursam eğer. live değil)
*peki anakart üzerinde firstboot ayarlarinda usb yok ise o fd ubuntu calismaz mi? (<---- )
*nvidia ekran kartı olan bir makinada gorsel effectleri driverini kurduğum zaman aktif edebilirmiyim? (ekran kartı kurulumu yapılıp compiz calışabilir mi? )

Şimdi soruları yanıtlayalım.
Usb boot desteği olan makinada çalışır anakartın usbden boot edebilme yeteneği olması lazım
fd den çalışmaz ( bu konuda pek emin değilim ama ben çalıştıramamıştım )
Nvidia görsel efektleri aktif edebilirsin ekran kartı kurarsan tabiki compiz çalışır.
Direk zahmetsiz pendrive kurulumu yapan dağıtımlarda vardır. ubuntuyuda flash disk üzerine kurabilirsin. 

shyrogue

saol tşkler
şimdi biraz aydınlandm cidden