Firefox ile sohbet odalarına giremiyorum

Başlatan bijehr, 29 Aralık 2010 - 01:02:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bijehr

Firefox ile sohbet odalarına giremiyorum , hemen girişte IRC VERSION uyarısı veriyor ve girmiyor, tabi bu dediğim irc ile girişlerin yasak olduğu siteler için geçerli. Bu konuda bilgisi olan var mı?

heartsmagic

@bijehr, konu açarken daha uygun bölümler seçersen seviniriz.

Mesela hangi sitedeki odalara giremiyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bijehr

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Aralık 2010 - 01:27:16
@bijehr, konu açarken daha uygun bölümler seçersen seviniriz.

Mesela hangi sitedeki odalara giremiyorsun?
Özür dilerim hearts, uzun süredir girmeyince aptallaştık biraz sanırım.

Mesela http://www.islamyolum.com     , Ubuntu 10.10 var.

heartsmagic

Bir ara deneyip geri bildirim yapmaya çalışırız.

bijehr

Opera ilede aynısı oldu, sanırım sorun java ile alakalı olabilir, java ile derken linuxta kullanılan java, windowsda sorun yoktu çünkü. Ben de anlamadım

edit : Chromium da da aynısı oldu.

zeitgeist

dpkg -l | grep jre

dpkg -l | grep java

çıktıları nedir?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

bijehr

Alıntı yapılan: zeitgeist - 29 Aralık 2010 - 14:37:42
dpkg -l | grep jre

dpkg -l | grep java

çıktıları nedir?

Alıntı Yapii  icedtea-6-jre-cacao                   6b20-1.9.2-0ubuntu2                               Alternative JVM for OpenJDK, using Cacao
ii  openjdk-6-jre                         6b20-1.9.2-0ubuntu2                               OpenJDK Java runtime, using Hotspot JIT
ii  openjdk-6-jre-headless                6b20-1.9.2-0ubuntu2                               OpenJDK Java runtime, using Hotspot JIT (headless)
ii  openjdk-6-jre-lib                     6b20-1.9.2-0ubuntu2                               OpenJDK Java runtime (architecture independent libraries)
ii  sun-java6-jre                         6.22-0ubuntu1~10.10                               Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (architecture independent files)

ve

Alıntı Yapii  ca-certificates-java                  20100412                                          Common CA certificates (JKS keystore)
ii  java-common                           0.38                                              Base of all Java packages
ii  libaccess-bridge-java                 1.26.2-5                                          Java Access Bridge for GNOME
ii  libaccess-bridge-java-jni             1.26.2-5                                          Java Access Bridge for GNOME (jni bindings)
ii  sun-java6-bin                         6.22-0ubuntu1~10.10                               Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (architecture dependent files)
ii  sun-java6-jre                         6.22-0ubuntu1~10.10                               Sun Java(TM) Runtime Environment (JRE) 6 (architecture independent files)
ii  sun-java6-plugin                      6.22-0ubuntu1~10.10                               The Java(TM) Plug-in, Java SE 6
ii  tzdata-java                           2010o-0ubuntu0.10.10                              time zone and daylight-saving time data for use by java runtimes

zeitgeist

update-alternatives --config java

komutuyla gelecek pencerede elle rakam girerek jre yerine java uygulamasını aktif hale getirebilirsin. Ardından Firefox ile bir dene, Opera ile deneyeceksen kullanmak istediğin sitenin İnternet Explorer odaklı olabileceğini düşünerek ağ seçeneklerinden "internet explorer olarak görün, tanıt" demen gerekebilir.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

eribol

openjdk ile gelen jre paketi bir çok java uygulamasını sorunlu çalıştırıyor. Bu paketleri kaldırıp 3. parti yazılım deposunu aktifleştirip jre paketini kullanmak gerek.

bijehr

Alıntı YapSelection    Path                                      Priority   Status
------------------------------------------------------------
  0            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/bin/java   1061      auto mode
  1            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/bin/java   1061      manual mode
* 2            /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/bin/java       63        manual mode

3ünüde denedim hem firefox hem opera ile ama sonuç yine aynı oldu, manuel auto mode ile alakalı olabilirmi acep?

eribol sorması ayıptır, ben acemiyim, o dediğin şeyleri nasıl yapabilirim ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2010 - 23:58:25

Alıntı Yapopenjdk ile gelen jre paketi bir çok java uygulamasını sorunlu çalıştırıyor. Bu paketleri kaldırıp 3. parti yazılım deposunu aktifleştirip jre paketini kullanmak gerek.

bunu nasıl yapabilirim, söyleyecek kişiden Allah razı olsun

sema

Yüklüdür muhtemelen ama deneyelim;

sudo apt-get install sun-java6-plugin

Sonra terminal dışındaki bütün programlar kapalıyken ver komutu, söylendiği üzere 2. seçeneği gir /seç;

sudo update-alternatives --config java

sudo apt-get purge icedtea-6-jre-cacao icedtea6-plugin

..ve emin değilim.
susema

bijehr

OLmadı maalesef , neden böyle yapıyor anlamadım...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Aralık 2010 - 01:09:28

Ubuntuyu 10.10 daha dün kurdum, her program kuruşunda veya bir işlem yaptığında sonuna, aşağıdaki yazı ekleniyor. Sorunsuz kuruluyor program ama yinede yazıyor. Bununla bir alakası olma ihtimali varmı?

Alıntı Yapdpkg: error processing firmware-b43-installer (--configure):
subprocess installed post-installation script returned error exit status 1
Errors were encountered while processing:
firmware-b43-installer
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

sema

sudo apt-get remove --purge firmware-b43-installer
susema

heartsmagic

Bende uygulama çalıştı, ancak sunucuya bağlanmadı, bağlanmasını da beklemedim. Kısacası Java "applet"i sıkıntısız bir şekilde çalışıyor.
Sistemin 32bit mi 64bit mi?

bijehr

32 bit, uygulama bendede çalışıyor ama tam bağlanırken mirc version diyor. Ayarlardan mırc girişini yasaklamış adminler. Artık java veya firefox, 10.10 da nasıl gösteriyorsa kendini, webden giriyormuş gibi algılatmıyor kendini

heartsmagic

Ancak, bu sorun Java sorunu değil. Uygulama sınırlama getirmiş bazı şeylere, kısacası biz çözemeyiz onu.