Grup Açılmıyor ? grub error: no such partition

Başlatan netbookremix, 09 Şubat 2010 - 12:35:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

netbookremix

Arkadaslar ubuntuya terfi etmeyi düşündüm dün kullanmayı biraz öğrenince :)

Ubuntuyu windowsun yanına kurmuştum.

Ubuntuya ayırdığım Disk alanı yetmemeye başladı.

Bende Win7 deki bazı bölümleri sileyim dedim windows kendi içinde 6 ya ayırmıştım 3 tane bölümü sildim.

40gb lık boş alan oluşturdum.Daha sonra ubuntuya girip gparted dan disk alanını büyütcektim ki...

Bilgisayarı yeniden başlat dedim  "grub error: no such partition" grup açılmıyor.google sordum ama cevabı bulamadım..

Şimdi win7 veya ubuntu kurarım tekrardan ama win7 de dosyalarım vardı.. resimler,müzikler, vs..

Dosyaları kurtarmam lazım yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler.

xwes

Alıntı yapılan: netbookremix - 09 Şubat 2010 - 12:35:39
Arkadaslar ubuntuya terfi etmeyi düşündüm dün kullanmayı biraz öğrenince :)

Ubuntuyu windowsun yanına kurmuştum.

Ubuntuya ayırdığım Disk alanı yetmemeye başladı.

Bende Win7 deki bazı bölümleri sileyim dedim windows kendi içinde 6 ya ayırmıştım 3 tane bölümü sildim.

40gb lık boş alan oluşturdum.Daha sonra ubuntuya girip gparted dan disk alanını büyütcektim ki...

Bilgisayarı yeniden başlat dedim  "grub error: no such partition" grup açılmıyor.google sordum ama cevabı bulamadım..

Şimdi win7 veya ubuntu kurarım tekrardan ama win7 de dosyalarım vardı.. resimler,müzikler, vs..

Dosyaları kurtarmam lazım yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler.

Live CD ile verilerinizi kurtarabilirsiniz. Sorununuzun çozumu için ise forumda "grub kurtarma" "grub yeniden kurulumu" şeklinde arama yapin.

BayboraKaan

Grub 9.04'e kadar olan sürümler için.
Grub29.10 kullanıyorsanız

netbookremix

BayboraKaan

Çözüldüğüne sevindim verdiğim linkler ile mi çözüme ulaştın. Başlığı da çözüldü diye etiketlersen bizde konuyu kilitleyebiliriz. ;)