[Çözüldü] Kmess 2.0

Başlatan aliorhan, 27 Eylül 2009 - 21:28:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aliorhan

Arkadaşlar kmess 2.0 .deb uzantılı sürümünü internet sitesinden indirdim.Kurmak için çalıştırdığımda kdebase-runtime gerekli olduğunu söylüyor.Bende bunun üzerinde synaptic'den kdebase-runtime diye arama yaptım ve gerekli dosyayı seçip kurmak istedimde "Aşağıdaki paketlerin bağımlılıkları karşılanamıyor." diye hata veriyor ve kapatmak zorunda kalıyorum synaptic paket yöneticisini.Kurmam için başka yol ve ya bu hatanın çözümü var mıdır?

Ubuntu 9.04 Jaunty kullanıyorum.
Şimdiden teşekkürler.

ironic

aliorhan

İkisinide denedim fakat hatalı işlemci mimarisi diye yazıyor.64 bit kullanıyorumda.Yalnız 32 ile 64 bitin linkleri aynı acaba 64 bit yanlış yazmış olabilirmisiniz.

ironic

Pardon.. Bağlantıyı kopyalarken hata olmuş. İlk iletimi  düzelttim.

aliorhan

Aynı hata ile tekrar karşılaştım.Aşağıdaki hatanın resmi.

[IMG]http://img401.imageshack.us/img401/9084/ekrangrntsw.th.png[/img]

ironic

Bende hiçbir bağımlılık sorunu çıkarmadı.  Öncelikle (yüklüyse) eski sürümü kaldırın ve

sudo apt-get autoremove

komutunu verin ve yeniden deneyin.

aliorhan

Yine aynı hatayı verdi.  :(
Neyse, yardımlarınız için teşekkürler.Artık başka bir program kullanıcam.

heartsmagic

@aliorhan, en baştan temiz temiz deneyelim. Öncelikle kmess'i kaldır tamamen:

sudo aptitude purge kmess

Sonra bir emin olalım durumdan:

dpkg -l | grep kmess

Sonra normal yolla kdebase-runtime paketini kur:

sudo aptitude install kdebase-runtime

Ardından @ironic'in verdiği paketi indirip:

sudo dpkg -i paket_ismi.deb
şeklinde kur.

Tüm işlemlerin sonuçlarını buraya aktarırsan duruma bakarız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aliorhan

Her ikinizede yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Yüklemeyi başardım.Sayenizde :D
Türkçeleştirmenin bir yolu varmı acaba programı.Bir önceki sürümde türkçe yapmayı başarmıştımda.

kuleyni

kmess iyi güzel ama benim şifremde sadece sayı ve harf yok karmaşık bişey bazı matematiksel işaretleri kmess şifreniz öyle olsa bile kabul etmiyor son sürümü denemedim ama hala öyle olduğu kanısındayım :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: aliorhan - 28 Eylül 2009 - 11:54:05
Her ikinizede yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.Yüklemeyi başardım.Sayenizde :D
Türkçeleştirmenin bir yolu varmı acaba programı.Bir önceki sürümde türkçe yapmayı başarmıştımda.

Eğer kendisi KDE paketlerinden alıyorsa dil desteğini ve sen KDE dil paketlerini kurmuşsan, buna rağmen program Türkçe değilse yapacak fazla bir şey yok sanırım. Yeni sürüm için güncelleme beklemen lazım.
Eğer program ayrı bir şekilde sağlıyorsa yine durum benzer. Çevirinin yeni sürüme girmesi gerekir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aliorhan

Yeni dil paketini beklicez artık.O kadarda sorun olmuyor zaten.Tekrar yardımlarınız için teşekkürler.