[Çözüldü]Yükseltme sonrası sistem ses sorunu

Başlatan hitokiri, 21 Ekim 2009 - 03:36:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Aslında çok geç oldu, birazdan çıkacağım düşünülürse bugün devam edemeyebiliriz. Fakat şimdi bir iki soru sorayım:

1. En yeni kernel ile mi kurtarma kipinde açılıyor sistem? Kısacası yeni kernelde sorun var mı?
2. Kurtarma kipinde elle tüm grafik kartı sürücülerini kaldırmayı denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hitokiri

denedim kurtarma kipinde açılıyor yeni kernel kaldırmayı da denedim kaldırdım olmadı eklediğim depoda 190 la 185 nvidia paketleri var ikisi de fayda etmedi şimdilik zaten kurulu olan eskiden  180 paketiydi nivida nın o nun depolarını bulamadığım içi ekliyemedim şimdilik ben yeni  kalktım ama evet geç bi saat sonra bakalım @heartsmagic |iyi uykular |  :)

heartsmagic

O zaman şu durumda kernel sorunu yaşamıyorsun. Senin sorunun grafik kartı sürücüsü sorunu.
Envy ile denedin mi peki?
Ayrıca kurduğunda ne oluyor tam olarak, X mi açılmıyor?

hitokiri

evet x açılmıyor Envy nedir bu arada ? garfik arayüzüne ulaşmıyor  ya da ekran kitleniyordu bende gdm yi kaldırdım  normal giriş denedim o zaman da doğrudan normal giriş te konsola düştü

heartsmagic

GDM'yi neden kaldırdın :)  Normal giriş dediğin nedir bu arada? Eğer GDM'yi kaldırdıysan haliyle elle geçmen lazım masaüstlerine. Fakat sen gdm'yi başka bağımlılıklara dokunmadan kaldırabildiğine emin misin?

Envy grafik kartları için -nvidia ve ati- kurulum programı. Bazen sorun çözdüğü olur. Forumda anlatımı vardı. Bir göz atabilirsin.

hitokiri

çok acayip gdm yi kaldırınca normal girişteki ekran gidip gelme olmadı  :D normal giriş recovery olmıyan  :) ama ben zaten giriş için gdm  sorgusunu kaldırmıştım bi ihtimal onuda denedim  :D şimdi hedef Envy o zaman deneyim şimdi devamında n olduğunu yazarım  :)  (bu arada ekran kartı nvidia geforce fx 5200)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 1969 - 15:59:59

error: object of type "nonetype" has no len  ()    dedi nvidia kur dediğimde nvidia yamı gıcıktır diye ati denedim o da aynı  :)

hitokiri

son mesajdaki envy hatasını nedeni depolarda restricted lerin ekli olmamasıymış bende sudo nano yla sourc.list e ekledim depoları forumda @heartsmagic in bi yazısından (yani heartsmagic çözdü sorunu  :D ) sonra glx-180 i kurdum yemedi 173 i kurudm o da olmadı en son evy i açtım yanlışlıkla üçe bastım nvidia-96 kuruldu şükür o açtı x i gtk gnome canlarım benim(haliyle 14 lü kernel açıldı ve ses sorunu da çözüldü)  :D :D ama 173 te 180 de bi hata verdi o da buuyarı: obsolete "--print installation - architeture, please use --***-architecture
***=o bölüm ekranın görünmeyen bölümünde ne yazdığı hakkında bi fikrim yok :D

heartsmagic

Zaten kartın 96 serisini kullanıyorsa 17x veya 18x'ler olmaz gibi geliyor bana.

Şimdi baktım da http://www.nvidia.com/object/linux_display_amd64_173.14.20.html bağlantısında senin kart için bu sürücü görünüyor. İlginç bir durum acaba neden 173 olmuyor?

hitokiri

bende şimdi hardware drivers dan 173 ü kurdum sonunda hata vermeden açıldı şükürler olsun sistem hızlı haline kavuştu ama neden bana bu kadar çektirdi neden 173 kurunca açılmadı gerçekten çok acayip herhalde konsolda bi kısıtlama var x e tam bilmediğim için yorum yapmasam daha iyi olur sanırım  :D :D

heartsmagic

Kısıtlama yok aslında ama bir şeylerin kafası karışmış demek ki :)

hitokiri

şimdi kafayı toplamış hali de -15 li eski kernel i açmıyor  :D :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: hitokiri - 09 Kasım 2009 - 06:24:30
şimdi kafayı toplamış hali de -15 li eski kernel i açmıyor  :D :D

Karmic ile devam edeceksen boşver o kerneli :)

hitokiri

o zaman konuyu kilitliyelim bende -15 liyi kaldırayım bitsin  :D :D