Kolaj programı

Başlatan Brendee, 11 Aralık 2008 - 15:48:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Brendee

SeLam.. Birden fazla resme çeşitli efektler vs verecek .. yada otomatik kolaj yapacak bir program arıyorum, picasa haricinde.. onun çok az seçeneği var..  istediğim bir kolaj programı..
yada gimp bunu yapabiliyorsa (ki tabiiki otomatik) onunla ilgili eklentiyi nerden bulurum..

utferd

utferd.wordpress

Brendee

Brendee

Alıntı yapılan: utferd - 11 Aralık 2008 - 16:15:42
scribus?

anlatmak istediğimi anlatamadım demek... alakasız çıktı bu prgrm.. bırak resimlere kolaj yapmayı birtek reesim bile acamadım.. ben beceremedim belkide bi yolu varsa bekliyorum..

Felâsife

Kolaj dediğiniz nedir bilmiyorum ama resimler üzerinde  şurada ki gibi oynamalarsa kastedilen bunlar Gimp'le yapıldı.
Nasıl yapıldığınıysa hiç bilmiyorum, zira o çalışmaları kızım yapmıştı :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Çağlar

Gimp kullanım açısından size zor geliyor anladığım kadarıyla ancak bunun için kolay bir çıkış yolu yok bildiğim kadarıyla. Scribus ise bambaşka bir yazılım gerçekten alakasız. Pdf dosya yaratmaya tasarım yapmaya falan yarıyor Scribus. Bence Gimp Uzmanı'nı takip edin Gimp öğrenin ya da Picasa ile idare edin artık. :)
We got a badass over here!

Brendee

Alıntı yapılan: Çağlar - 11 Aralık 2008 - 19:41:12
Gimp kullanım açısından size zor geliyor anladığım kadarıyla ancak bunun için kolay bir çıkış yolu yok bildiğim kadarıyla. Scribus ise bambaşka bir yazılım gerçekten alakasız. Pdf dosya yaratmaya tasarım yapmaya falan yarıyor Scribus. Bence Gimp Uzmanı'nı takip edin Gimp öğrenin ya da Picasa ile idare edin artık. :)

Gimpi yeterince öğrendim.. hatta gimple herşeyi yapabileceğimizi ve bir çok yolunuda biliyorum.. sadece daha hızlı sonuç alabilmek için istedim bunu.. yoksa hazır şeyleri kullanmaktansa bunları kendimizin yapması çokdaha güzel bence.. ama hızlı sonuç olayı işte.. sadece bu tarz şeyler içindi.. ;) neyse .. teşekkür ediyorum.. saolun :)

Brendee

Alıntı yapılan: mono - 11 Aralık 2008 - 17:22:03
Kolaj dediğiniz nedir bilmiyorum ama resimler üzerinde  şurada ki gibi oynamalarsa kastedilen bunlar Gimp'le yapıldı.
Nasıl yapıldığınıysa hiç bilmiyorum, zira o çalışmaları kızım yapmıştı :)

kızınız yetenekliymiş..  onlar değil istediğim ama içten yardımınız için teşekkürler..

erginemr

Resimler üzerinde basit efektler için gThumb uygulamasını da deneyebilirsiniz:
http://gthumb.sourceforge.net/features.html

Kurmak için:
sudo apt-get install gthumb

Felâsife

Alıntı yapılan: Brendee - 11 Aralık 2008 - 22:31:35
kızınız yetenekliymiş..  onlar değil istediğim ama içten yardımınız için teşekkürler..
Özür dilerim, iyi dileklerinizi ilettiğiniz bu mesajı kaçırmışım, bende teşekkür ederim, keşke daha fazla yardımımız dokunabilseydi.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Brendee

Alıntı yapılan: mono - 15 Aralık 2008 - 13:20:08
Alıntı yapılan: Brendee - 11 Aralık 2008 - 22:31:35
Özür dilerim, iyi dileklerinizi ilettiğiniz bu mesajı kaçırmışım, bende teşekkür ederim, keşke daha fazla yardımımız dokunabilseydi.

saaaolun düşünmeniz yeterli..

Brendee

Alıntı yapılan: erginemr - 15 Aralık 2008 - 12:14:35
Resimler üzerinde basit efektler için gThumb uygulamasını da deneyebilirsiniz:
http://gthumb.sourceforge.net/features.html

Kurmak için:
sudo apt-get install gthumb

Bakayım teşekkür ettim..