Son İletiler

Site Tanıtım Bölümü / Ynt: Bende Bir Blog Yazıyorum
Son İleti Gönderen altanman - Bugün, 04:56:50
sitenize erişemiyorum
onu yazmak için nasıl optimize edebilirsin?
Ubuntu sunucusunu kullanarak phpbb web sitesini nasıl kurarsınız?
PHPBB kullanarak forumlar kurmaya çalışıyorum
Kurulumum aşağıdaki gibidir.
-aynı sunucuda üç web sitesine sahip olmak
-Her site için bağımsız bir forum olmasını isterim.
Anketler / Ynt: Hangi web tarayıcısını ku...
Son İleti Gönderen PardusPars - 15 Mayıs 2024 - 22:30:19
Varsayılan tarayıcım Vivaldi. İçinde hemen hemen her şey var. Aynı şey zamanında Opera için geçerliydi satılana kadar. İkincil tarayıcım Firefox. Çok kassa da ve eklenti desteği bana göre zayıf olsa da yine de eski göz ağrımız. Ayrıca bir de Opera var. Opera ise presto olduğu günlerden kalma bir alışkanlık. Bir de o zamanlardan kalma hesabım var. O yüzden kullanıyorum biraz da. Bir de nedense twitter ve instagram videolarını oynatamıyor. :)
Nvidia / Ynt: Kubuntu 24.04 LTS altında...
Son İleti Gönderen yağmuradam - 15 Mayıs 2024 - 06:05:47
  Sıfırdan Ubuntu 24.04 kurulumu yaptım. Fakat Synaptic içerisinde gördüğüm Nvidia sürücülerinden hangisini kuracağımı bilemiyordum. Faklı versiyona sahip Nvidia sürücüleri gözüküyordu . Bunlardan ''nvidia-driver-460'' kodlu sürücü dosyasını kurdum. Sistemi yeniden başlattım. ''Nvidia Settings'' iletişim kutusu içerisinde ''Prime Profiles'' sekmesinde ''Nvidia (Performance Mode)'' seçeneğini işaretleyip, sistemi bir kez daha yeniden başlattım.. Şimdi ''Nvidia Settings'' içerisinde herşey olması gerektiği gibi. Kubuntu ile yaşadığım problemi çözemedim, fakat sıfırdan kurduğum Ubuntu ile herşey yolunda gidiyor. Hepinize teşekkür ederim.
Kurulum Öncesi ve Sonrası / Ynt: USB Belleğe Kalıcı Linux ...
Son İleti Gönderen grayloop - 13 Mayıs 2024 - 21:29:39
Ben grub sorun olmaması için bilgisayardaki disklerin bağlantılarını çıkarıp kurulum yapmıştım, daha sonra herhangi bir bilgisayarda sorun yaşamadım. Ancak donanımsal olarak farklılıklar olacağı için (ekran kartı, ağ kartı gibi) bunların da etki edeceğini unutmamak lazım.
Genel / Ynt: Ekran Görüntüsü Kaydı İçi...
Son İleti Gönderen delicesineseven - 12 Mayıs 2024 - 13:41:43
sudo apt install peek -y
Son İleti Gönderen delicesineseven - 12 Mayıs 2024 - 13:25:48
ssd yi 'usb aparat kablo' ile taşınabilir olarak kullanıyorum. ssd ye nasıl linux kurabilirim. Grub sorunu olmuyorsa denemek istiyorum
Genel / Ynt: ip kamera program ip kame...
Son İleti Gönderen delicesineseven - 12 Mayıs 2024 - 13:11:30
şu an live cd deyim smplayer ile izleniyor

kamera markası ezviz ip kamera rtsp izleme. ip kamera rtsp destekliuorsa şu şekilde izleyebilirsiniz

smplayer - open - url

rtsp://user:pass@192.168.1.xxx
rtsp://user:pass@local ip adresi

Son İleti Gönderen grayloop - 07 Mayıs 2024 - 16:51:57
Alıntı yapılan: retan - 07 Mayıs 2024 - 09:16:12
Alıntı yapılan: grayloop - 07 Mayıs 2024 - 00:41:05Daha önce kullandım, biraz yavaş olsa da oldukça işe yarıyor. Kurulumu yaparken kurulum yeri olarak USB bellek olarak belirttiğinizde kurulumuu tamamlayabilirsiniz. Söylediğiniz şekilde USB ile başlattığınızda virüs bulaşmaz, zaten Windows ise oradaki virüsler sisteminize zarar vermez.
Yavaş derken ne zaman kullandınız? USB'nin hızı düşük olduğundan olabilir mi, kaçtı hatırlıyor musunuz? Ben ona dikkat ederek 3.0 150mb hızı olan bir USB aldım. Bu da yavaş olabilir mi?

USB girişiniz hızlıysa elbette daha hızlı olacaktır. Ama dahili bağlantının hızına ulaşacağını düşünmüyorum.