Ağdaki Kameradan firmware kopyalamak

Başlatan Mkturk, 19 Aralık 2012 - 21:52:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mkturk

Aynı model iki ip kameram var , son aldığımın yazılımı sorunlu , ilkinden kopyalayıp 2.sine firmware yüklemek istiyorum . Programında firmware güncelleme seçeneği var ama olanı kopyalamak seçeneği yok , nasıl yapabilirim ?

heartsmagic

Yine hiç alakam olmayan bir konu hakkında sadece bulduğumu paylaşacağım:
http://www.openipcam.com/forum/index.php/topic,39.0.html
Açıkçası benim gözüm korktu, zira kolay bir iş değil. Ayrıca orada sıralanan bir uygulamanın ben Linux tarafını göremedim.

Bu şekilde kopyalama, çıkartma yapacağına varsa üreticisinin sağladığı "firmware"i indiremez misin bir yerlerden?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ct

Kameranın üreticisine göre de yöntem değişebilir. @heartsmagic'in gönderdiği linkteki gibi romdan hex halini alıp kopyala yapıştır yapılacak. Mikrodenetleyicilerin kendi debug/ayıklama ve flash yükleme programı olduğundan bu işlemin benzerini kolayca yapıyordum ama kameralarda işler karışık olabilir. RS232 için max232 entegresi gerekecektir sanırım. TTL'ler 3,3V-5V kullanıyor bilgisayarlar ise 12V bu onun için. 12 voltu elde ettikten sonra bir seri porta ihtiyacınız olacak. Seri port/USB dönüştürücüler bu iş için ne kadar uygun bilmiyorum. İnternette belki aradığınız halde vardır. Yoksa lehim vb. gibi işleri var ve denemeden kesin olur demek zor.

Mkturk

Teşekkür ederim , yazılım güncelleme seçeneği var bunu ağa bağlıyken yapabiliyor , yani modeme bağlıyken frimware olsa yüklenecek , aynı şekilde kopyalama olabilir mi diye araştırıyorum , Çin imalatı bu ürünlerde üretici bilgisi yok , firware nette bulamadım .