pes 09 sorunu

Başlatan gokhanyildiz, 10 Mayıs 2009 - 13:45:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

crossover games ile pes09 kurdum.Kurulumda herhangi bir sorun çıkmadı.settings.exe dosyasından gerekli ayarlarıda yapabiliyorum fakat pes09 u açmak istediğimde oyunun açılmasıyla kapanması bir oluyor.Bu neden kaynaklanabilir?

garafatma

Crossover'ı ilk defa duyuyorum. Konsoldan açmayı denersen, hata çıktısını mutlaka verecektir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

gokhanyildiz

konsoldan nasıl açacağım ki?ekran kartından kaynaklanıyor desem windows kuruluyken sorunsuz bir şekilde oynuyordum :) compiz ile alakalı olabilir mi?

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

AbkHaZiaN

Crossover'dan kaynaklanıor olamaz mı Wine veya PlayonLinux ile daha iyi sonuç olabilirsin gibime geliyor.

gokhanyildiz

wine bende çalışmıyor.counter-strike dışında herhangi bir oyun kuramadım.playonlinux tan bahsedebilirmisin biraz?daha önceden hiç duymadım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 10 Mayıs 2009 - 19:37:43
wine bende çalışmıyor.counter-strike dışında herhangi bir oyun kuramadım.playonlinux tan bahsedebilirmisin biraz?daha önceden hiç duymadım.

Forumda aradın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

forumda buldum indirdim kurdum ama wine gibi playonlinux u da kullanamadım.en iyisi crossover ama onda da sorun veriyor.

AbkHaZiaN

Wine ne gibi hata veriyor. Ne hata verdiğini söylersen daha iyi olur.
wine --version
Komutununda çıktısı

gokhanyildiz

wine 1.0 versiyonu.Hata dediğim şöyle.1. si ubuntu menüsünde wine yok.2. si konsol dan winecfg ile açıp pes09setup dosyasını seçtikten sonra setup.exe yi 50 defa tıklamama rağmen açmıyor :)

AbkHaZiaN

Burdan Ubuntu sürümüne ve işlemcine göre uygun olan son sürümü indirip kur baya eskide kalmış senin wine :)
http://wine.budgetdedicated.com/archive/index.html (Son sürüm 1.1.21)
Daha sonra kurulumu tekrar dene.

gazi-kilic

Wine ile pes2009'un deneme sürümü sorunsuz oynanıyor; ama pes2009'un normal hâli kendi sitelerinde de söyledikleri gibi "herhangi bir tuşa basın" menüsünden sonra bastığımızda ana menüye geçmiyor, orda çakılıp kalıyor. Ayrıca, diğer oyunları da oynayabilmen için (mesela cod4, cod 2, hunting unlimited 2009, need for speed, (18 wos haulin vb.)) directx9, netframework2, vbrun1-2-3-4-5-6,vcrun2008'i yüklemen gerekli. Onlar içinde winetricks betiğini indirip, ./winetricks komutunu verip, gelen pencereden yüklemen gerekli. hepsini tek tek yüklemeni öneririm. Netframework2 için dotnet2'yi seçmen gerekli. Diğerleri isimleri geçtiği gibi. Benim bu şekilde oynayamadığğım oyun hemen hemen kalmadı(Genel hatalardan dolayı oynayamadıklarım hariç, pes2009 gibi :)). Aslıda bu konu hakkında bilgim olduğunca biraz daha ayrıntıya inmek isterdim ama şuan bir sorundan dolayı Çalışan CD'den yazıyorum. Her an kapanabilme ihtimali var sistemin. O yüzden kısa kesmeye çalıştım :).Yapman gerekenler:
wget http://www.kegel.com/wine/winetricks
./winetricks
yukarıda yazdığım programları seçip kurun. Ama tek tek kurmanızı öneririm, herhangi bir hata alma riskiniz azalır hiç olmazsa.
Tabi bu yazdıklarım wine için geçerli. Diğer öykünücüleri denemedim. Gerçi Wine bir öykünücü değil diyor kendisi, ama ne peki? :)

Kolay Gelsin...

AbkHaZiaN

Kurulum için:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Winetricks
sayfasında daha detaylı bir anlatım var.

Osman Üngür

Alıntı yapılan: keiser_soze - 10 Mayıs 2009 - 13:47:05
Crossover'ı ilk defa duyuyorum. Konsoldan açmayı denersen, hata çıktısını mutlaka verecektir.
Crossover wine tabanlıdır. Intel işlemcili Mac'lerde çalışıyor. Linux PC'lerde ekstra AMD desteği mevcut.
(Neden böyle derseniz, 2007den beri Mac'ler Intel işlemciyle çıkartılıyor. Daha önceden IBM G serisi işlemciler kullanıyorlardı, Mac'lere Windows kurulabilmesi ve Windows yazılımlarının çalıştırılabilmesi için Intel işlemciye geçtiler.)
Kendileri Mac üzerinde
Microsoft Office 2007, 2003, XP, 2000 and 97
Microsoft Internet Explorer 6
Microsoft Project
Microsoft Visio
Quicken
vs vs.. resmi destek veriyorlar. Linux üzerinde durum tam olarak nedir bilemiyorum.

Ancak wine'e göre çok daha başarılı. Özellikle oyunlarda.