knightonline`cılara müjde

Başlatan sireno52, 08 Mart 2009 - 00:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşla ben knightonline linux  kurulumu  hakkında  bir araştırma  yapıyordum knightonline kurulumu ile ilgili bir site buldum hemde turkce anlatımlı bir arkadaş kurmayı başarmış  ve sitede yayınlamış hemde resimli anlatımlı ben henüz denemedim ama şimdi deniyeceğim  ilgilenenlere adreside veriyorum.    http://www.knightonlinearea.net/lofiversion/t66153.html
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

DoGuKaN

Oyunun çalışması için ekran kartı sürücüsünün kurulumuna gerek var mı? Arkadaşım bu oyunun hastası ve ben ona ne zaman "Linux kullan" desem "Knight çalışsa kullanırdım" diyordu. Daha önce ona linux kurduğumuzda ekran kartıyla ilgili biraz sorun yaşadık.

sudocu

kesinlikle ekran kartinin kurulmasi gerek.
her seyin basi sudo!

coldchris

Ama bu bir mucize değil ki...
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

sdincsoy

ben de çalıştıramadım knight i ubuntu da. dirext kurdum ama açılmadı.
çalıştırabilen varsa yardım lütfen...

heartsmagic

Kurulum gerçekleşip de oyunu oyanama aşamasından önce Compiz'in pek anlamı olmuyor. Wine ile ilgili bir sıkıntı mevcut olabilir ya da eksik bir şeyler vardır. Ne yazık ki Wine ile pek içli dışlı değilim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sireno52

arkadaşlar bende denedim olmadı her halde sitede bahsedilen  eski sürüm  knightonline  malum onlene  oyunlar süreki güncellendiği için  bir sorun olabilir  bende pek bilmiyorum ya neyse.  yapabilen varsa  nasıl yapığını anlatmasını sabırsızlıkla bekliyeceğim. :D :D :D :D ;D
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

sireno52

arkadaşlar bugün birşey deniyeyim dedim işe koyuldum bende iki işletim sistemi var bunlardan 1 tanesinde windows diğerinde ise ubuntu var ubuntu üzerinde  windows taki   knightonline dosyasını  aldım ve wine (Browse C:\ driver)bölmüne kaydettim  sonra kaydettiğim dosyanın içine girip (Launcher.exe)`yi wine ile çalıştırdım  ilk önce gecko kuruldu  ardından  kınayt ilk açıldığında  yükleme yapma sayfası cıktı  vede full yüklenmiş gözüküyordu bismilah deyip start ikonuna tıkladım  knightonline açıldı benden şifremi istedi   onuda yazdım  onuda kabul etti  herşeyi tamam yaptım oyuna girmek için  tıkladğımda ise kompıle ekran simsiyah oldu ve knightonline kapandı ve masa üstüne geri döndüm  ucu ucuna başarıyordum NOT:dosyayı windowsta program fleste kayıtlı olan dosyayı  kopyalayıp  ubuntu wineye yapıştırmıştım

sireno52

selam arkadaşlar bugün bir şey deniyeyim dedim işe koyuldum bende iki işletim sistemi var bunlardan 1 tanesinde windows diğerinde ise ubuntu var ubuntu üzerinde  windows taki   knightonline dosyasını  kopyaladım  ve wine (Browse C:\ driver)bölmüne kaydettim  sonra kaydettiğim dosyanın içine girip (Launcher.exe)`yi wine ile çalıştırdım  ilk önce gecko kuruldu  ardından  kınayt ilk açıldığında  yükleme yapma sayfası çıktı  vede full yüklenmiş gözüküyordu bismilah deyip start ikonuna tıkladım  knightonline açıldı benden şifremi istedi   onuda yazdım  onuda kabul etti  herşeyi tamam yaptım oyuna girmek için  tıkladğımda ise kompıle ekran simsiyah oldu ve knightonline kapandı ve masa üstüne geri döndüm  sonra  birşey daha deniyeyim dedim  ve  knightonline cd ile wineye  kurdum  sonra wine >(Browse C:\ driver) > GamersFirst>knightonline dosyasının içindeki  bütün herşeyi  sildim daha önce  windows programfiles içinden  aldığım knightonline dosyalarını wine içindeki daha önce boşaltığım  knightonline dosyalarını  yapıştırdım  sonra  wineye  tekrar dönüp programlar> knightonline > iconunu tıkladım benden şifremistedi yazdım sonra bölmüme  geçtim ve adamımı seçtim start  dedim seçtiğim adam hareket etti  sonra ekran karardı  tekra knightonline yükleme bölmü birkaç saniye açıldı sonra tekra kapandı  arkadaşlar bu sorunun ne olduğunu bilen arkadaşlar bu yazıya cevap yazarsa sevinirim tabi bu işin uzmanları yazarsa dahaçok sevinirim  :D :D :D ;D

sireno52

sorun oyunun son apleytmi diyorsunu  bilmiyorum nediyorsunu alta bir gösterge var o gösterge %100 olarak birkaç sefer dolduğu zaman  oyun açılması lazım ama %1 dahi dolmadan hemen kapanıyor sorun internet bağlantılarında galiba internete bağlanmıyor

sireno52

Alıntı yapılan: ALpAsya - 15 Mart 2009 - 13:18:06
  Açıkcası ben hiç KO oynamadım. Yiğenim ve bazı arkadaşlarım oynuyorlar ve linuxsa geçmek istiyorlar ben bu sorunun cevabını onlar için arıyorum.

Wine ile benimde pek aram yok. Ubuntu'yu bana tavsiye eden arkadaşıma sordum, oyunlar ne olacak diye dedi ki; ben bilgisayarda oyun oynamasını sevmem oyun oynuyacaksam PS2 var dedi. Düşündüm haklıydı, alternatif olarak dedi Wine var. Kurdum ama Ubuntu ile o kadar içli dışlı oldum ki oyunları aramaz oldum.

KO için bende bir çözüm arıyorum bulursam burdan bildirecem. Fark ettim KO çözülürse camiyamıza daha çok kulanıcı katılacak.
ben herşeyi yaptım sorunsuz girişimi  yaptım adamımı da seçtim  son olarak server bölmü herhalde oraya bağlanması gerekiyor kaldığım yerin yaptığım işlerin resimlerini çekip size göndermek isterdim ama nası oluyor onu bilmiyorum 

sireno52

veya  hangi tuşla video kaydı yalılıyor  ubuntuda  onu bana yazarsanı sevinirim vede  kaydedilen videoları nereden bulabilim  eğer yaptığım işlemleri  videoya çekersem size gösterme olanağım olur  diyorum

mbt28

Boşuna uğraşmayın çalışmayacaktır.
aşağıdan son durumları takip edebilirsiniz.
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=3208